Barbara Dallosová Rôzne Správy

Populárne výbery žiarskych rodičov: Mená, ktoré dávali bábätkám najčastejšie

Aj mená, s ktorými chodíme po svete celý život, podliehajú trendom. Zisťovali sme, po akých krstných menách siahali rodičia v Žiari nad Hronom v uplynulom roku.

Ilustračný obrázok k článku Populárne výbery žiarskych rodičov: Mená, ktoré dávali bábätkám najčastejšie
Zdroj: TASR

Rodičia majú pri výbere mena pre svojho potomka široké možnosti. Niektoré mená sa však v matrikách objavujú omnoho častejšie než iné. My sme sa pozreli na to, aké krstné mená boli v Žiline populárne v uplynolom roku.

Medzi chlapcami sa tešili najväčšej obľube mená Adam, Daniel, Markus a Samuel. Pre Žiar24 to uviedla Erika Rajčanová z oddelenia evidencie obyvateľstva Mestského úradu v Žiari nad Hronom.

V menách pre dievčatá potvrdzuje prvá trojka trend z predchádzajúcich rokov. V Žiari viedli Ema, Laura a Sofia – mená, ktoré sa v rebríčkoch striedavo objavujú už dlhšie.

Výbery niektorých rodičov sú exotickejšie. V roku 2019 sa podľa Rajčanovej v Žiari výstredné mená neobjavili, v uplynulých rokoch sa ale v meste narodili napríklad Theresa, Tea Priyanka, Nino, Elin, Cataleya, Chiara, Eduardo, Benn, Florián či Matteo.

Prvé tohtoročné bábätko, ktoré prišlo na svet v žiarskej nemocnici, dostalo meno Linda. Písali sme tu: Prvé tohtoročné bábätko v Žiari: Na svet sa vypýtala Linda, FOTO

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM