Martin Károly Správy

Poplach pri Novej Bani: Voda zaliala cestu

Najprv snehová kalamita, teraz horzba povodní. Cesta pri Novej Bani smerom na Hronský Beňadik je spolovice zaplavená. Cesta medzi Brehmi a Tekovskou Breznicou je už úplne uzavretá.

Ilustračný obrázok k článku Poplach pri Novej Bani: Voda zaliala cestu
Foto: Eva Viestová

Cesta I/65 pri Novej Bani smerom na Hronský Beňadik je prejazdná len v jednom jazdnom pruhu. Úsek je totiž zaplavený vodou,“ Informuje dispečer z Banskobystrickej regionálnej správy ciest, a. s., závod Žiar nad Hronom, Peter Rozenberg.

Z dôvodu zaplavenia vozovky vodou z priľahlých polí taktiež stále platí dopravné obmedzenie na ceste III/0658 medzi Brehmi a Tekovskou Breznicou. Spomínaný úsek je úplne uzavretý,“ doplnil Rozenberg.

Pre žiarsky región stále platia výstrahy II. stupňa. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je podľa Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu vysoká. „V okrese Žiar nad Hronom sa očakáva miestami výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 20 – 40 mm. Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity“, varujú meteorológovia.

Meteorológovia varujú aj pred povodňami. Viac sa dočítate TU.

Ak máte viac informácií o povodniach v regióne, posielajte ich aj s fotkami na karoly@global24.sk.

foto/ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM