Rôzne Správy

Poľovnícka pýcha Slovenska: Takto prebieha trojmiliónová obnova známeho kaštieľa

Rekonštrukcia, ktorá práve prebieha, je najväčšou od čias výstavby poľovníkceho kaštieľa. Kedy uvidíme objekt v novom šate?

Ilustračný obrázok k článku Poľovnícka pýcha Slovenska: Takto prebieha trojmiliónová obnova známeho kaštieľa
Zdroj: TASR

Poľovnícky kaštieľ vo Svätom Antone v okrese Banská Štiavnica prechádza už niekoľko mesiacov najväčšou rekonštrukciou od čias jeho výstavby. Agrorezort na tento účel vyčlenil viac než tri milióny eur a ako tvrdí, vyžiadal si to nielen „zub času“, ale i rastúca návštevnosť.

,,Rekonštrukčné práce, ktoré sme naplánovali s vedením múzea, idú podľa plánu, dokonca niektoré časti budú zrekonštruované skôr, aby už od marca – apríla boli dostupné verejnosti. Z alokovaných troch miliónov eur bolo doteraz preinvestovaných zhruba 40 percent," konštatovala podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS), ktorá sa v nedeľu prišla pozrieť, ako napredujú rozsiahle rekonštrukčné prá­ce.

Podľa nej sú o to náročnejšie, že ide o národnú kultúrnu pamiatku. Ukončiť ich plánujú v lete tohto roka. Obnovenia sa už dočkala súčasť svätoantonského múzea, Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, ktorú v nedeľu slávnostne posvätili.

Múzeum vo Svätom Antone je jediným celoslovenským poľovníckym múzeom s mnohými zahraničnými aktivitami. Medzi najvýznamnejšie časti práve prebiehajúcej obnovy patrí rekonštrukcia nádvoria či podzemných pivníc, kde má vzniknúť viacúčelový priestor.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM