Barbara Dallosová Krimi Správy

Policajti v neďalekej obci vymákli potuženého vodiča (46): Čo mu hrozí?

Dopravní policajti vyrážali na naše cesty v rámci špeciálnej kontroly. Riešili aj alkohol za volantom.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v neďalekej obci vymákli potuženého vodiča (46): Čo mu hrozí?
Zdroj: TASR

Dopravní policajti vyrážali na naše cesty so špeciálnou kontrolou. Zamerali sa najmä na porušovanie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, na požívanie alkoholu vodičmi pred jazdou a kontrolovali aj technický stav vozidiel. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Počas kontroly podľa hovorkyne policajti zistili viacero priestupkov ako neprimeranú rýchlosť, nezapnuté pásy, telefonovanie za volantom, no aj dva prípady alkoholu u vodičov. Ako konkretizuje Faltániová, jedného takéhoto vodiča chytili policajti v policajnom okrese Žiar nad Hronom, v obci Orovnica pri Žarnovici.

,,Krátko po 18.00 hodine zastavili vodiča (46) vozidla VW Polo, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 0,88 miligramu alkoholu, čo je v prepočte 1,83 promile," vysvetľuje hovorkyňa s tým, že vodič sa taka dopustil sa trestného činu bolo mu vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za takýto čin mu podľa polície hrozí jeden rok za mrežami.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM