Barbara Dallosová Správy

Podľa starostu v dedine úradujú šmejdi: Po novom každý ich krok uvidia na kamere!

Blízka obec dostala desaťtisíce eur na zvýšenie bezpečnosti vo svojich uliciach. Moderný kamerový systém má znamenať stopku pre vandalov, zlodejov, i pofidérnych podomových obchodníkov.

Ilustračný obrázok k článku Podľa starostu v dedine úradujú šmejdi: Po novom každý ich krok uvidia na kamere!

Monitorovací kamerový systém už majú aj v obci Hrabičov v okrese Žarnovica. V uplynulých týždňoch tam inštalovali celkom päť moderných kamier, ktoré budú dohliadať na poriadok v obci.

Starosta Ján Adámik si od systému, na ktorý obec získala nenávratný finančný príspevok vo výške približne 20 700 eur, sľubuje najmä zvýšenie bezpečnosti miestnych obyvateľov a ochrany ich majetku a majetku obce.

Taktiež bude podľa jeho názoru obec vedieť lepšie monitorovať verejný poriadok v obci. ,,Mali sme tu nejaké menšie krádeže a tiež sa vyskytovalo poškodzovanie verejného priestranstva," uviedol v tejto súvislosti.

Obec podľa jeho slov myslela aj na starších, keďže sa v dedine často objavujú cudzí ľudia, ktorí miestnych seniorov lákajú na „výhodné“ nákupy. ,,Takto budeme vedieť ľahšie zmonitorovať pohybujúce sa osoby aj autá," dodal Adámik.

Kamery budú zachytávať verejné priestranstvo pred spoločenským domom či vstup do pošty, obecného úradu. Monitorovať však budú aj okolie materskej školy a bytového domu. Do budúcnosti podľa Adámika uvažujú aj s monitorovaním cintorína.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM