Barbara Dallosová Správy

Pod oknami žiarskych panelákov sa už korčuľuje: Čo si treba priniesť a čo radšej nechať doma?

Mrazy hrali plánom radnice do kariet a na žiarskom ľade sa už korčuľuje. Korčuľovačka je zadarmo, dovolené však nie je všetko. Priniesť si treba len korčule.

Ilustračný obrázok k článku Pod oknami žiarskych panelákov sa už korčuľuje: Čo si treba priniesť a čo radšej nechať doma?
Zdroj: TASR

O zámere využiť dve žiarske ihriská na vytvorenie ľadovej plochy sme vás už informovali. Vďaka mrazivému počasiu mohlo začať mesto nápad realizovať. Rozhodlo sa vyjsť v ústrety všetkým milovníkom rekreačného korčuľovania a vytvorilo ľadové plochy na ihriskách v oddychovej zóne na Hviezdoslavovej ulici a pri Základnej škole na Ulici Dr. Janského.

,,K dispozícii na korčuľovanie plocha na oddychovej zóne Hviezdoška. Tu sa ľadová plocha urobila na multifunkčnom ihrisku, ktoré je primárne určené na futbal, pretože je aj ohradené," priblížil hovorca mesta Martin Baláž.

Druhé klzisko pri základnej škole by malo byť podľa jeho slov otvorené vo štvrtok (21.1.). Na oboch klziskách bude na prevádzku dozerať stála služba a otvorené budú do 21:00 hod. Klziská sú podľa Baláža určené výhradne na korčuľovanie a nie na hranie hokeja. Hokejky teda nechajte doma.

Spraviť v meste klziská bol podľa Baláža nápad primátora Petra Antala, ktorý si všimol, že podobné klziská majú v okolitých obciach u ľudí veľký úspech. A keďže v predpovediach hlásili väčšie mrazy, rozhodli sa, vyskúšať to aj v Žiari nad Hronom. Myšlienke nahrával aj fakt, že zimný štadión, ktorý chce mesto rekonštruovať, je v súčasnosti odstavený.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM