Barbara Dallosová Kultúra

Pár hodín pred City festom: Skromní headlineri aj spevák so zlomenou nohou, FOTO

V žiarskom parku sa rysuje pódium, na ktorom sa už o pár hodín vystrieda niekoľko hudobných hviezd. Na poslednú chvíľu to ale vyzeralo, že line-up trochu preriedi...

Ilustračný obrázok k článku Pár hodín pred City festom: Skromní headlineri aj spevák so zlomenou nohou, FOTO
Zdroj: MsKC Žiar nad Hronom

Čas sa kráti a prípravy na jedenásty ročník hudobného festivalu City fest v žiarskom Parku Štefana Moysesa vrcholia. Ulice parku sa v prvú augustovú sobotu (6.8.) podľa očakávaní organizátorov zaplnia návštevníkmi zo Žiaru, okolia i z ďaleka.

Odspieva aj po úraze

Na City feste vystúpia hviezdy celoslovenského formátu aj overené lokálne kapely. Medzi nimi i punkové zoskupenie Agáta, ktoré bude predskokanovať jednému z headlinerov, kapele Horkýže Slíže. Zo žiarskymi punkáčmi to ale podľa slov organizátora Janka Kulicha ešte na poslednú chvíľu nevyzeralo ružovo.

,,Spevák Miko Libjak si zlomil priehlavkovú kosť. Mal dosť veľké bolesti, takže Agáta sa ešte rozhodovala, či vôbec vystúpi, ale nakoniec sa chalani rozhodli, že to dajú. Aj keď to vystúpenie bude vyzerať inak, než sme zvyknutí, keďže Miko bude spievať usadený," vysvetľuje Kulich.

Čítajte tiež: Predpoveď špeciálne pre Žiar: Pribalíme si na City fest aj dáždniky?

Headlineri bez vrtochov

Požiadavky hviezd na organizátorov podujatí bývajú neraz osobitnou kategóriou. City fest s týmto problémy nemá. Ako vysvetlil Kulich, ani pri najväčších lákadlách programu organizátori špeciálne požiadavky vystupujúcich riešiť nemusia.

,,Je to tak, ako každý rok, my sme so všetkými vystupujúcimi dohodnutí, že občerstvenie bude jednotné pre všetkých a zabezpečovať ho budú stánkari. Nikto nemá žiadne špeciálne požiadavky, je to a vždy bolo úplne bez problémov," hovorí Kulich.

Na pódiu v parku už v minulosti vystúpili veľké hudobné mená a City fest v trende pokračuje. Tohtoročný line-up láka na slovenské legendy ako Polemic, Horkýže Slíže či Petra Nagya a Indigo, ale aj na mladú tvár popovej scény Celeste Buckingham.

Celý program sme vám priniesli tu: City fest je za dverami: Kompletný program hodina po hodine

S portálom Žiar24 vám nič dôležité neunikne! Počas celého festivalu budeme s vami, prinesieme vám fotky, rozhovory i online prenosy momentov z vystúpení aj zákulisia. Čítajte tu: Nasajte atmosféru City festu: Celý čas budeme s vami ONLINE!

City fest na spadnutie: Prípravy v parku vrcholia
6
Galéria
Zdroj: MsKC Žiar nad Hronom
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM