Barbara Dallosová Správy

Pandémia zamiešala karty: Padlo rozhodnutie o žiarskom jarmoku

Jeden z najväčších jarmokov v regióne sa obvykle koná v polovici októbra. Termín sa blíži, mesto však nemá dobré správy.

Ilustračný obrázok k článku Pandémia zamiešala karty: Padlo rozhodnutie o žiarskom jarmoku
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Pretrvávajúca pandémia koronavírusu už sparivla škrt cez rozpočet mnohým podujatiam. Populárny jarmok v starej časti mesta Žiar nad Hronom sa kvôli nej nekonal už minulý rok. Ako potvrdil primátor Peter Antal, akcia vynechá aj ďalší ročník.

„Tak, ako sme avizovali aj v minulosti, aj dnes pripomínam, že tohtoročný jarmok znova nebude. Keďže ide o najmasovejšiu akciu v našom meste, ktorej termín spadá na druhý októbrový víkend, už na jar sme sa rozhodli, že nebudeme riskovať zorganizovanie podujatia, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou ohrozené protipadnemickými opatreniami,“ uviedol.

Primátor tiež zdôraznil, že ide o trojdňové podujatie a jeho organizácia vyžaduje dlhodobú prípravu a nemalé finančné prostriedky. Mesto by teda zachovaním tohto ročníka riskovalo aj straty, ak by sa pred jarmokom museli obmedzovať kapacity alebo by už pripravenú akciu museli dokonca zrušiť.

„Verím, že už v budúcom roku zažijeme tradičný jarmok v takom štýle, ako sme zvyknutí,“ odkázal Žiarčanom Antal.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM