Barbara Dallosová Správy

Opravia ďalšie cesty v regióne: Úseky, po ktorých sa bude jazdiť ako po masle

Župa rozdelila peniaze na opotrebované cesty v kraji. Okrem niekoľkých úsekov okolo Žiaru, ktoré už dlhšie dvíhali vodičom žlč, prídu na rad aj ďalšie zničené komunikácie. Čítajte ktoré a kedy.

Ilustračný obrázok k článku Opravia ďalšie cesty v regióne: Úseky, po ktorých sa bude jazdiť ako po masle
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Na opravu komunikácií v Žarnovickom okrese pôjde v rámci druhej etapy rekonštrukcie ciest Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré sú v havarijnom a nevyhovujúcom stave, celkom 410 394 eur.

Čítajte tiež: Státisíce od župy na cesty v Žiarskom okrese: Aha, ktoré úseky sú na rade!

Úseky, ktoré sú na tom najhoršie

Podľa poslanca BBSK za okres Žarnovica a člena komisie dopravy BBSK z klubu nezávislých poslancov Jána Tomáša boli vytypované úseky, ktoré sú na tom z hľadiska technického stavu najhoršie.

,,Najväčšia čiastka, 196 590 eur, ide na úsek cesty III. triedy 2512 Nová Baňa – Malá Lehota," priblížil Tomáš s tým, že pôjde o vybrané úseky od časti Bukovina.

Do zoznamu sa dostala aj cesta II. triedy 512 Žarnovica – Veľké Pole, na ktorú poslanci vyčlenili 128 270 eur. ,,Tam sú vybrané tri úseky. Jeden krátky je hneď za Žarnovickou Hutou, druhý úsek je v Horných Hámroch pri odbočke ku kostolu a tretí úsek je nad Veľkým Polom smerom k hranici okresov," dodal Tomáš.

Sumou 85 535 eur sa poslanci rozhodli podporiť druhú etapu rekonštrukcie cesty II. triedy 2523 Brod – Kľak, pričom pôjde o úsek medzi obcami Hrabičov a Ostrý Grúň.

Pozrite aj: Krajskí poslanci rozhodli: Definitívny verdikt o oprave žiarskej cesty na železničnú stanicu!

S prácami začnú na jeseň

Druhá etapa rekonštrukcie ciest II. a III. triedy bude financovaná z prebytku rozpočtu a zostatku finančných operácií kraja. O prerozdelení finančných prostriedkov v celkovej výške vyše 6,83 milióna eur na tento účel rozhodli krajskí poslanci v pondelok 6. júna. ,,Základným princípom okrem počtu kilometrov v jednotlivých okresoch bol aj objem ciest, ktoré sú v nevyhovujúcom alebo havarijnom stave," priblížil Tomáš. V najbližších mesiacoch budú podľa jeho slov nasledovať verejné obstarávania, s prácami na rekonštrukcii ciest by sa mohlo začať v septembri, najneskôr v októbri.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM