Barbara Dallosová Kultúra Kultúra

Nový týždeň je tu a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tipy ako ušité pre Žiarčanov!

Nový týždeň je tu. Aby ste boli pripravení nielen na svoje pracovné či školské povinnosti, máme pre vás šikovný ťahák na chystané akcie. Nájdete v ňom prehľad podujatí, na ktoré sa v Žiari a okolí oplatí skočiť.

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň je tu a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tipy ako ušité pre Žiarčanov!
Zdroj: Dnes24.sk

Fašiangová veselica

9. februára, 11:00 hod., Hlavná sála MsKC, Žiar nad Hronom
Tradičná ľudová zábava s bohatým programom spojená s pochovávaním basy o 22.00 ha následným disco karom s DJom. V programe sa predstavia domáce súbory ako FS Hron, MSS Sekera, do tanca zahrajú populárni Kašubovci a ako špeciálny hosť vystúpi Franta Uher s pásmom moravských ľudových piesní a humorného rozprávania.

Kinotip: Dánske dievča

10. februára, 18:00 hod., Kino Hron Žiar nad Hronom
Dánske dievča hovorí o príbehu muža, ktorý sa v snahe nájsť samého seba vydal tam, kam pred ním ešte nikto nikdy nevkročil. A príbeh ženy, ktorá ho pri jeho hľadaní podporovala, hoci vedela, že ho v prípade úspechu navždy stratí. Oscarový režisér Tom Hooper (Králova reč, Bedári) natočil krehký a pritom neobyčajne silný príbeh, ktorému kraľujú Eddie Redmayne (držiteľ Oscara za Teóriu všetkého) a Alicia Vikander (Ex Machina, Kráľovská aféra).

PA(B)LO & JURÄJ unplugged koncert

12. februára, 20:00 hod., Kino Akropola Kremnica
Akustický dvojkoncert v Kine Akropola. Vychutnajte si piesne len za zvuku spevu a gitary. Nápad vytvoriť takéto zaujímavé hudobné spojenie podnietila, okrem priateľstva a podobného vímania hudby, aj dlho pociťujúca potreba skúsiť, aké to je zdieľať hudbu bez pomoci kapely.

Divadlo: Aj muži majú svoje dni

13. februára, 19:00 hod., Divadelná sála MsKC, Žiar nad Hronom
Porozumieť ženám? Nemožné(?). Nahliadnite za oponu večných mužských únikov a priblížení sa svetu žien a riešenia dilemy: s nimi alebo bez nich? Rozohrané situácie prinesú množstvo zábavných momentov, nečakaných zvratov a zápletiek a možno aj odpoveď na otázku, či je vôbec možné žiť bez žien a ich večných mánií. Štyria sexi muži ponúkajú svoj návod. Hrajú: Branislav Deák, Ján Jackuliak / Marián Mitaš, Gregor Hološka, Milan Bahul, Réžia: Martin Mňahončák

Branislav Višňanský piano unplugged

14. februára, 18:00 hod., U Shakespeara Žiar nad Hronom
Koncert mladého žiarskeho hudobníka Braňa Višnianskeho je jednou z možností, ako stráviť valentínsky podvečer. Koncert uvedie malá scéna žiarskeho MsKC – U Shakespeara.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM