Barbara Dallosová Rôzne Správy

Nová žiarska akcia: Mesto chystá netradičný deň v parku, čo zažijeme?

Do zoznamu akcií, ktoré sa konajú pod košatými stromami v historickom parku, pribudne ďalšia. Žiar sa zapája do populárneho medzinárodného projektu.

Ilustračný obrázok k článku Nová žiarska akcia: Mesto chystá netradičný deň v parku, čo zažijeme?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

City fest, Beer fest či vínny festival. Park Štefana Moysesa je predovšetkým v teplejšej časti roka dejiskom niekoľkých podujatí. Okrem toho, nachádza sa v ňom vynovený futbalový štadión a biskupský kaštieľ, ktorý mesto v súčasnosti zveľaďuje a začína ukazovať verejnosti. Niektorí Žiarčania si v parku dokonca povedali svoje áno v svadobnom altánku.

Prvý júnový víkend zažijeme pod storočnými lipami ďalšiu akciu, tentoraz bude jej témou park samotný. Naše mesto sa pridáva k projektu Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý sa koná súčasne v devätnástich krajinách Európy. Cieľom medzinárodného podujatia je atraktívnym spôsobom prezentovať pamiatky záhradnej a krajinnej tvorby a zapájať ľudí do aktívnej obnovy a ochrany ich hodnôt.

Žiarska radnica zverejnila program. Návštevníci nazrú do ovocného sadu, ktorý v parku pribudol pred dvoma rokmi a vypočujú si zaujímavosti o kaštieli priamo od jeho kastelána Petra Mosného.

Program

  • 10:00 – otvorenie
  • 10:15 – 11:30 – výklad o histórii kaštieľa a o histórii Parku Š. Moysesa (Peter Mosný, archeológ a kastelán kaštieľa v Žiari nad Hronom)
  • 11:30 – 12:30 – ukážky z praktickej arboristiky, ošetrovanie stromov certifikovaným Mateuszom Bieniekom (Arbor – Jobs), diskusia
  • 12:30 – 13:30 – prehliadka sadu, odborný výklad o vzniku ovocného sadu a ovocných drevinách, diskusia
  • po 13:30 – individuálna prehliadka priestorov parku vrátane mini zoo

Naposledy sa Žiarčania stretli v parku na festivale vína. Pozrite si atmoféru akcie na fotkách ↓

Žiarčania si vychutnali víno v parku: FOTO atmosféry
17
Galéria
Foto: DuPe - / Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM