Správy

Nová škôlka v Žiari: Chce ju otvoriť súkromník na TOMTO mieste

Súkromná materská škola pre 40 detí by mohla vyrásť v budúcom roku. Investor už rokuje s mestom.

Ilustračný obrázok k článku Nová škôlka v Žiari: Chce ju otvoriť súkromník na TOMTO mieste
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Spoločnosť Európske vzdelávacie strediská pre povolanie a spoločnosť (EBG) chce v Žiari nad Hronom vybudovať novú materskú školu, od mesta žiada prenájom nevyužitej plochy vhodnej na výstavbu. V prvej fáze by zariadenie malo mať kapacitu 40 detí, potvrdil za spoločnosť Marek Nikel.

Prax pre študentov

Spoločnosť EBG je na Slovensku aktívna viac ako dve desaťročia, v Žiari nad Hronom je zriaďovateľom strednej pedagogickej školy. Aktuálnym zámerom spoločnosti je vybudovať na území mesta aj súkromnú materskú školu, kde by mohli študenti absolvovať svoju pedagogickú prax. „Naša činnosť je úzko prepojená na spoluprácu so samosprávou a pokiaľ existuje potreba trhu a je to aj v súlade s našou koncepciou, tak radi ideme do spoločných projektov,“ vysvetlil Nikel.

„Pre začiatok je budova naplánovaná pre kapacity 40 detí s komfortným rozmiestnením miestností a v prípade potreby pre budúce obdobie vieme rozšíriť kapacity na približne 60 detí,“ poznamenal Nikel. V rámci vzdelávania by v zariadení chceli ponúknuť napríklad prácu s deťmi v cudzom jazyku či možnosť predĺžených otváracích hodín.

Mesto je naklonené

Samospráva investíciu do vzdelávania víta.*** „Mesto to vníma ako zaujímavý nápad. Ak vznikne materská škola mimo siete mestských škôl, je to pre obyvateľov v rámci rozšírenia možností veľké plus,“*** komentoval vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.

Vysvetlil, že EBG má záujem o prenájom dlhodobo nevyužitého betónového pozemku v areáli Základnej školy na ulici Dr. Janského vo výške 100 eur ročne.

Celý projekt výstavby je ešte len na začiatku, ako poznamenal Baláž, prvým krokom je schválenie zámeru prenájmu zo strany mesta. Spoločnosť potvrdila, že projekt ešte nemá vyčíslené náklady a je len v štádiu príprav. „Výstavbu a aj ukončenie výstavby však plánujeme v roku 2021,“ prezradil Nikel.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM