Rôzne Šport Správy

Niečo pre milovníkov behu a prírody: Štiavnický trail ponúkne dve nové trate

Beh zákutiami Štiavnických vrchov si získava čoraz viac priaznivcov. Tento rok organizátori očakávajú cez 200 ľudí, medzi nimi i bežcov zo zahraničia.

Ilustračný obrázok k článku Niečo pre milovníkov behu a prírody: Štiavnický trail ponúkne dve nové trate
Zdroj: Štiavnický trail

Nadšenci trailového behu sa môžu tešiť na ďalší ročník bežeckého podujatia, ktoré priblíži krásy štiavnického regiónu. Po dvoch úspešných ročníkoch sa bude opäť konať v areáli lyžiarskeho strediska Salamandra Resort v obci Hodruša-Hámre Štiavnický trail. Podujatie sa uskutoční v sobotu 13. apríla so štartom o 10.00 hodine.

,,Keďže Štiavnický trail vzbudzuje záujem medzi širokou bežeckou komunitou a darí sa nám založiť dlhodobú tradíciu, každý rok náš beh spestrujeme. Aj tento rok máme pre účastníkov pripravené dve úplne nové trate, ktoré odhalia osobité zákutia Štiavnických vrchov," informoval za organizátorov Dušan Elko.

Prvý beh, označený ako Short run, má dĺžku 13 kilometrov a bežci v ňom nastúpajú 580 výškových metrov. Druhý beh, Long run, je 18,6– kilometrová trasa s celkovým prevýšením 760 metrov.

Okrem toho budú podľa Elka bežcom i ostatným záujemcom v spolupráci s lekármi zo žiarskej nemocnice merať tlak a glykémiu v krvi. ,,Okrem toho máme pre všetkých účastníkov pripravené občerstvenie a zaujímavé balíčky," dodal Elko.

Na tohtoročnom podujatí, ktoré je určené pre bežcov od 15 rokov, očakávajú podľa jeho slov viac ako 200 pretekárov a tešia sa na účasť bežcov nielen z celého Slovenska ale aj zo zahraničia.

Pozrite si niekoľko momentov z minulého ročníka v našej fotogalérii.

FOTO: Štiavnický trail spája lásku k behu a prírode
5
Galéria
Zdroj: Štiavnický trail
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM