Katarína Reiterová Správy

Kauza vyhadzovu zdravotnej sestry: Neziskovka sa proti rozsudku odvolá!

Nezisková organizácia (NO) Nemocnice a polikliniky (NaP) sa odvolá proti rozsudku Okresného súdu v Žiari nad Hronom z 2. apríla, ktorý určil neplatnosť výpovede zdravotnej sestry Márie Dulajovej.

Ilustračný obrázok k článku Kauza vyhadzovu zdravotnej sestry: Neziskovka sa proti rozsudku odvolá!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Kubáň: podobné rozhodnutie sme čakali

Uviedol to riaditeľ Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom a predseda správnej rady NO NaP Rastislav Kubáň s tým, že odvolanie podá hneď, ako mu bude doručený rozsudok. Kubáň verí v objektivitu krajského súdu a v to, že pravda je na strane organizácie. „Podobné rozhodnutie okresného súdu sme čakali,“ doplnil. Kubáň naďalej trvá na tom, že výpovede, ktoré dostali Dulajová a jej dve kolegyne, boli v súlade so zákonom. „Organizačná zmena sa nedotkla len ich, ale všetkých, ktorým sa na čas znížil úväzok,“ vysvetlil.

Mária Dulajová: Prepustil nás a prijal ďalšie sestry

Prepustená sestra Mária Dulajová sa na margo odvolania NO NaP vyjadrila, že nevie, o čo riaditeľovi ide. Podľa nej ani na súde nevedel dokladovať zámer organizačnej zmeny, na ktorú sa odvoláva. „Nespravil žiadnu zmenu, prepustil nás a namiesto nás prijal ďalšie sestry,“ uviedla a doplnila, že sudca právnika organizácie upozornil na to, že žiaden iný dôkaz ako na okresnom na krajskom súde predložiť nemôže. „Ja ako človek, keď viem, že nie som v práve a nemám pravdu, tak to na súd nedám, lebo presúdim veľké peniaze už len na súdnych trovách. Ak som ja riaditeľ spoločnosti, tak mi ide o jej prospech a nebudem vyhadzovať peniaze za súdne pojednávania,“ uzavrela Dulajová.

Neziskovku ženú pred súd ďalšie dve sestry

NO NaP má zo zákona stanovenú 15-dňovú lehotu od doručenia rozsudku na to, aby sa proti nemu odvolala. Pre neplatnosť výpovede sa súdia s prevádzkovateľom Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom aj Eva Kollárová a Denisa Wagnerová. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Banskej Bystrici termíny pojednávaní v týchto prípadoch ešte nie sú vytýčené.

Tri zdravotné sestry, ktoré pracovali vo Všeobecnej nemocnici v Žiari nad Hronom, v marci 2012 nepodpísali dodatky k pracovným zmluvám, ktoré upravovali úväzky. Vedenie nemocnice ich podľa nich vyhodilo práve pre nepodpísanie dodatku.

Viac sa dočítate aj tu: Výpoveď pre zdravotnú sestru je neplatná, rozhodol súd

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM