Správy

Najnovšie čísla zo žiarskej nemocnice: Koronavírus prekonalo už vyše 100 ľudí

Od začiatku pandémie sa v nemocnici vyliečilo už vyše sto pacientov, jeden je však stále na pľúcnej ventilácii. Ako je na tom COVID oddelenie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie čísla zo žiarskej nemocnice: Koronavírus prekonalo už vyše 100 ľudí
Zdroj: Svet zdravia

Ochorenie COVID-19 v žiarskej nemocnici prekonalo už viac ako 100 pacientov. V stredu (2. 12.) bolo v nemocnici hospitalizovaných 17 ľudí, z nich jeden pacient vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Oddelenie vyhradené pre pacientov s novým koronavírusom sa tak aktuálne pohybuje na hranici svojej maximálnej kapacity, ktorá dosahuje 18 lôžok. Od začiatku pandémie podľa Fedákovej v zariadení vyliečili už viac ako 100 pacientov s ochorením COVID-19. Nemocnica stále poskytuje plnú zdravotnú starostlivosť, v domácej karanténe je 12 zamestnancov.

V areáli nemocnice bolo zriadené aj odberové miesto pre bezplatné antigénové testovanie, v prevádzke je každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 hod. „Počas minulého týždňa (23. – 27. 11.) bolo uskutočnených 591 odberov, z toho 15 výsledkov bolo pozitívnych,“ uviedla Fedáková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM