Barbara Dallosová Správy

Najdrahšie akcie v meste: Koľko stoja Bál Žiarčanov či City fest?

Bál Žiarčanov, Mikuláš v centre mesta, Beerfest či obľúbený City fest. V meste si ročne užijeme kopec podujatí. Viete si ale predstaviť, koľko stojí ich organizácia? Čítajte, ktorá akcia je vôbec najdrahšou.

Ilustračný obrázok k článku Najdrahšie akcie v meste: Koľko stoja Bál Žiarčanov či City fest?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Veľkú časť kultúrneho diania v meste zastrešuje žiarske Mestské kultúrne centrum (MsKC). Inštitúcia zverejnila Informáciu o činnosti Mestského kultúrneho centra za rok 2015, ktorá je materiálom pre nadchádzajúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva (20.5.). V správe MsKC uvádza aj rozpočty podujatí zrealizovaných v roku 2015.

V rebríčku najdrahších realizácií vedie jednoznačne letný City fest. Openairový festival sa v uplynulom roku konal desiaty raz a náklady na jubilejný ročník boli podľa správy 47 742 eur, príjmy činili 39 706 eur. City fest je na prvom mieste aj v počte návštevníkov, ktorých sa na poslednom ročníku zišlo celkom viac než 8 000.

Druhou akciou s najvyššími nákladmi, hoci s veľkým rozdielom, je Bál Žiarčanov. Náklady na obľúbený ples vyčíslilo MsKC za minulý rok na 8 297 eur, príjmy boli vo výške 5 426 eur. Na minuloročnom Bále Žiarčanov plesalo celkom 179 ľudí.

Medzi ďalšie populárne akcie v meste patria napríklad mikulášske slávnosti, ktoré minulý rok vyšli MsKC na 1 270 eur, Deň detí za 2 304 eur, Silvester za 1 500 eur či Beerfest s nákladmi vo výške 2 115 eur.

Môže vás zaujímať:

CITY FEST 2016: Organizátori doplnili mená, okrem Horkýže Slíže ďalšia slovenská legenda

Tak toto tu ešte nebolo: Medzinárodný sci-fi a fantasy festival priamo v Žiari!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM