Barbara Dallosová Správy

Na zľavové karty pre turistov v Kremnici padá prach: Návštevníkov je zatiaľ málo, kde sa stala chyba?

Karta s čiarovým kódom, ktorý umožní čerpať zľavy v hoteloch, reštauráciách, kultúrnych pamiatkach a na rôznych výletných miestach. To je Region Card, tromf na turistov, ktorý historické mestečko nasadilo pred pár týždňami. Na kartu sa však turisti veľmi nepýtajú...

Ilustračný obrázok k článku Na zľavové karty pre turistov v Kremnici padá prach: Návštevníkov je zatiaľ málo, kde sa stala chyba?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Od začiatku novembra tohto roka môžu turisti smerujúci do oblasti Martina či Kremnice využívať výhody vďaka regionálnej zľavovej karte REGION CARD Turiec-Kremnicko. Písali sme tu: Kremnica ide do boja o turistov s novým tromfom: Zľavové karty realitou!

Chystajú ďalšiu kampaň

Riaditeľka kremnického Kultúrneho a informačného centra (KIC) Zuzana Tileschová uviedla, že v Kremnici zatiaľ o kartu veľký záujem nie je.

,,Po prvotnej informácii v médiách, že karta vyšla, sme ich niekoľko vydali. Momentálne však záujem zo strany prevádzok ani verejnosti veľký nie je," konštatovala s tým, že zmeniť by sa to mohlo po ďalšej mediálnej kampani Oblastnej organizácie cestovného ruchu Turiec-Kremnicko, ktorá kartu vydala.

Medzisezóna

Menší záujem je podľa jej názoru spôsobený aj tým, že v meste je v tomto období málo turistov. ,,Toto obdobie vždy chápeme ako medzisezónu, teda takú prípravu na zimnú sezónu," dodala Tileschová.

V súčasnosti je podľa jej slov do systému zliav zapojených približne desať prevádzok z Kremnice a jej okolia, medzi nimi napríklad lyžiarske stredisko či viaceré ubytovacie zariadenia. Celkovo ponúka karta viac ako 70 zliav v kategóriách lyžiarske strediská, ubytovanie, strava, wellness, aqua-relax, fitness, regionálne produkty, kultúra či zdravá výživa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM