Barbara Dallosová Správy

Na obecnom úrade vyzváňa telefón: Dedinku v našom regióne si ľudia zamilovali, FOTO

Turisti nemieria len do miest. V neveľkej obci v našom regióne nemajú o návštevníkov núdzu.

Ilustračný obrázok k článku Na obecnom úrade vyzváňa telefón: Dedinku v našom regióne si ľudia zamilovali, FOTO
Zdroj: TASR

Výhodná poloha a rýchle napojenie na rýchlostnú cestu R1, bohatá história či okolitá príroda a jej krásy, to sú lákadlá, ktoré do obce Banská Belá priťahujú stále viac a viac turistov.

Agroturistika

Dedinku neďaleko Banskej Štiavnice mnohí poznajú ako ideálne miesto pre agroturistiku. S týmto zameraním tu v súčasnosti pôsobia dve zariadenia, v budúcnosti by podľa starostu Branislava Babiráda mali pribudnúť aj ďalšie.

,,Nad Halčianskym tajchom sa stavajú ďalšie dva agroturistické areály, ktoré by v priebehu dvoch-troch rokov mali byť sprevádzkované. V tejto oblasti vidíme veľký potenciál," podotkol starosta.

Ľudia volajú na obecný úrad

V obci takisto evidujú zvýšený záujem o ubytovanie. ,,Tie v súkromí, ktoré máme na internetovej stránke, často deklarujú plnú obsadenosť a ľudia volajú na obecný úrad, či nemáme nejaké podobné zariadenie, kde by sa mohli ubytovať. Sami vnímame, že kapacita ubytovaní je u nás nedostačujúca," zhodnotil Babirád. V dedine je tiež záujem o staré banské domy, ktoré odkupujú chalupári.

Banská Belá je síce malou dedinkou, no možností na aktívne vyžitie ponúka dostatok. A to napríklad na Halčianskom tajchu či vodnej nádrži Jasenica. Za pozornosť stoja aj pamiatky, ktoré sa tu nachádzajú – Kostol sv. Jána Evanjelistu, Kostol Panny Márie Škapuliarskej, Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, Belianska dedičná štôlňa, ktorá je zaradená aj do zoznamu pamiatok UNESCO. Takisto menej známy Masarykov prameň, tri zvonové studničky, studené diery či cyklotrasy Bajkom k tajchom.

V lone prírody: Banská Belá rozhodne stojí za návštevu
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM