Martin Károly Tlačové správy

Megaúspech študentskej reštiky v Žiari: Návštevnosť stúpla o 400%, čo je za tým?

Takú rapídnu zmenu pravdepodobne nikto nečakal! Reštauráciu Gaudeamus, ľudovo Cukrík, na konci mesta roky takmer nikto nenavštevoval. Teraz sa tu nezatvoria dvere. Aké je ich tajomstvo úspechu? Pozrite si video...

Ilustračný obrázok k článku Megaúspech študentskej reštiky v Žiari: Návštevnosť stúpla o 400%, čo je za tým?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Stredná obchodná škola obchodu a služieb v Žiari začala tento školský rok ponovom. Za zmeny v prevádzke môže nový riaditeľ školy Miroslav Krajčov. „Návštevnosť v porovnaní s minulým rokom nám stúpla o 400%, tržby nám stúpli dokonca až o 500%,“ hovorí nový riaditeľ.

Ľudové ceny, panské jedlá

Podľa neho sa pod tento údaj podpísalo viacero ukazovateľov. „Prijali sme nové marketingové opatrenia. Rozšírili sme skladbu podávaných jedál, znížili sme našu maržu, čím sa výrazne znížila aj ich cena,“ prezrádza niečo z nových opatrení Krajčov.

V Cukríku sa teraz dá naozaj najesť pomerne lacno, no hlavne chutne. V dnešnej ponuke je napríklad Svätokrížske medailónky s dusenou ryžou, zemiakovými hranolkami len za 2,40 eur. Kompletné denné menu reštaurácie Gaudeamus nájdete denne aj na našej stránke TU.

Krajčov: Chceme pomôcť najmä našim študentom

Hlavným cieľom týchto opatrení je podľa Miroslava Krajčova lepšie pripraviť študentov školy do reálneho života. Nové veci sa podľa neho naučia aj čašníci, kuchári aj noví manažéri. „V prázdnej reštaurácii by sa to naučili len ťažko,“ dodáva.

Celý rozhovor s Miroslavom Krajčovom nájdete vo videu

Za pravdu mu dáva aj piatačka Monika: „Študenti tu len stávali a nemali koho obsluhovať,“ opisuje situáciu spred roka. „Myslím, že je to perfektná zmena a fakt to vidieť,“ dodáva piatačka. /viac vo videu/

Spokojní sú aj hostia. „Je to obrat o 180 stupňov,“ prezrádza architekt Pavel Henč, ktorý sa stal už pravidelným hosťom tejto reštaurácie na konci Žiaru.

Ďalšie bonusy pre hostí

Reštaurácii Gaudeamus? varia po novom aj tematicky. Teraz napríklad môžete ochutanť okrem menu a hotových jedál aj zabíjačkové špeciality. „Okrem toho je na všetky hotové po 16-tej hodine zľava 30%,“ hovorí ďalej Krajčov. Stály hostia tu na dôvažok získajú vernostnú kartu s 8% zľavou.

V Cukríku sa po novom nezatvoria dvere....
4
Galéria
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk
V Cukríku ponovom: Pozrite ako sa im darí!
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM