Martin Károly Správy

Materské centrum dostalo vyhadzov, hľadajú nové miesto

Materské centrum sídlilo v priestoroch Komunitného centra na Ulici Dr. Janského v Žiari nad Hronom deväť rokov. Minulý rok budova, v ktorej centrum prevádzkovalo svoju činnosť, zmenila majiteľa a ten mu nepredĺžil nájomnú zmluvu. Od začiatku tohto roka sa tak mamy zo Žiaru nemajú kde stretávať.

Ilustračný obrázok k článku Materské centrum dostalo vyhadzov, hľadajú nové miesto
Zdroj: Dnes24.sk

Nájomnú zmluvu sme vždy dostali na jeden kalendárny rok. O tom, že budova mení majiteľa, sme vedeli, dokonca nám bolo prisľúbené, že ostaneme. Len začiatkom decembra nám bolo telefonicky oznámené, že nám priestor terajší majiteľ neponúka. Koncom januára sme sa teda definitívne vysťahovali,“ vysvetlila Branislava Beňová, ktorá materské centrum vedie.

Zmluvu im nepredĺžili

Novým majiteľom budovy je nezisková organizácia Škola dokorán. Tá časť priestorov prenajala, v ostatných má v pláne realizovať svoje projekty. Podľa slov jej riaditeľa Miroslava Sklenku sa organizácia musela správať trhovo a uprednostniť nájomcu, ktorý bude platiť vyššie nájomné ako materské centrum.

Materské centrum si tak od začiatku roka hľadá priestory na svoju prevádzku. „Priestory sme si hľadali v prvom rade cez mesto Žiar nad Hronom, žiaľ, nedostali sme kladnú odpoveď,“ doplnila Beňová.

Priestory nemá ani mesto

Hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž vysvetlil, že mesto v čase rokovaní s centrom nedisponovalo adekvátnymi priestormi. „Situáciu centra vzhľadom na blížiaci sa nový školský rok sme však ochotní opätovne na úrovni vedenia mesta riešiť,“ doplnil.

Centrum by veľmi rado začalo od septembra aspoň s cvičeniami pre deti, o ktoré je veľký záujem. „Chceli by sme zas v našom meste Mravenisko, kde sa stretávajú ľudia s jedným spoločným menovateľom, s deťmi. Tam sa môžeme stretnúť, hrať sa s našimi deťmi, cítiť sa bezpečne, porozprávať sa, pomôcť si navzájom,“ uzavrela Beňová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM