Barbara Dallosová Kultúra

Máme byť na čo pyšní: Žiarčanka Dominika (32) v nomináciách na prestížne ceny Radio_Head Awards! FOTO

Dôvodov, prečo môžeme byť hrdí na túto žiarsku rodáčku, je hneď niekoľko. A teraz ešte o jeden viac. Meno Dominiky (Fričovej) Truban svieti medzi nomináciami v prestížnej národnej ankete.

Ilustračný obrázok k článku Máme byť na čo pyšní: Žiarčanka Dominika (32) v nomináciách na prestížne ceny Radio_Head Awards! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Žiarska hudobníčka Dominika Truban je ženou dvoch tvárí. Hudba je jej koníček, charizmatická pesničkárka sa ale živí ako vedkyňa. Písali sme tu: Dve tváre Žiarčanky Dominiky (32): Cez deň vedkyňa v bielom plášti, večer muzikantský živel

Zmenila prácu i meno

Dominika má za sebou naozaj prevratný rok. So songom Rôzne druhy ľudí bodovala v Demovnici Rádia FM, absolvovala nevšedné turné na bicykli, vydala sa a zmenila aj svoje pracovné pôsobisko a opustila Ústav molekulárnej genetiky v metropole našich českých susedov.

,,Rozhodla som sa odísť z Prahy a z Českej akadémie vied a našla som si prácu v prestížnej svetovej inštitúcii, ktorá sa volá Mayo clinic, je to na Floride," hovorí o zásadnej zmene Dominika.

Nominácia v prestížnej ankete

K sérii úspechov v osobnom i pracovnom živote teraz pribudol ďalší. Žiarska muzikantka je nominovaná na Radio_Head Awards v kategórii Objav roka.

,,Nesmierne sa teším. Už len to, že som vo výbere je veľký úspech a znak toho, že sa vtedy oplatilo prihlásiť do Demovnice. Konkurencia je veľká, je nominovaných 20 kapiel a jednotlivcov. Vsetci sú noví a veľmi šikovní," reaguje na nomináciu vždy skromná Dominika, ktorá práve chystá aj svoj prvý album.

Žiarsku hudobníčku môžete svojím hlasom podporiť do 14.2. 2016. Dominika pritom nie je prvým menom, ktoré nás reprezentuje v prestížnej ankete. Na takzvané rádiohlavy boli minulý rok, tiež medzi objavmi, nominovaní aj mladí žiarski muzikanti z kapely Radiopieces. Písali sme TU.

Foto: Martin Haburaj/Anna Cag

Dominika Truban: Úspešná vedkyňa so srdcom muzikantky
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM