Martin Károly Krimi

Mladík (17) nabúral. Bez vodičáku s dvomi promile v krvi!

Chlapec z Lukavice mal v sobotu nešťastný deň. Po pitke sa rozhodol zašoférovať, no pri Župkove nabúral Oktáviu. Vybehol z cesty. Policajti mu namerali 2 promile. Podobne dopadli ďalší dvaja vodiči v regióne.

Ilustračný obrázok k článku Mladík (17) nabúral. Bez vodičáku s dvomi promile v krvi!
Zdroj: Dnes24.sk

Mladíka obvinila žiarska polícia. „K dopravnej nehode došlo tak, že chlapec viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu, v smere od Hrabičova do Horných Hámrov, na rovnom úseku cesty nezvládol vedenie vozidla a vyšiel mimo cestu v smere jeho jazdy,“ vysvetľuje krajská policajná hovorkyňa, Mária Faltániová.

Našťastie sa nikto nezranil. Škoda na vozidle je odhadnutá na 300 eur. „Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok, mladistvému sa trest znižuje na polovicu,“ spresňuje Faltániová.

Policajti nachytali ďalších dvoch opitých vodičov

Polícia v Žiari nad Hronom obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky aj ďalších dvoch vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu.

22-ročný vodič zo Sklených Teplíc, jazdil s osobným motorovým vozidlom Škoda Felícia v Žiari nad Hronom, po ceste I/50 od Priemyselnej ulici do centra mesta, kde ho v nedeľu (11.11.) o 2.10 hodine zastavila a kontrolovala policajná hliadka.

Pri dychovej skúške na alkohol mu namerali 1,08 miligramu alkoholu, čo je 2,25 promile.“ hovorí Faltániová. Na mieste mu zadržali vodičský preukaz a ďalšia jazda mu bola zakázaná.

Ďalší 44-ročný vodič osobného motorového vozidla Audi z Levíc, v nedeľu (11.11.) o 17.33 hodine, jazdil po ceste 1/65 v smere od obce Orovnica do Novej Bane, kde bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou, pričom bol vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie alkoholu.

V dychu mu namerali 0,52 miligramu alkoholu, čo je 1,08 promile.

Obidvaja môžu byť za tento prečin potrestaní odňatím slobody až na 1 rok,“ dodáva na záver policajná hovorkyňa.

foto/polícia

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM