Barbara Dallosová Šport Správy

Ľad už slúži Žiarčanom, pribudne aj požičovňa: Termíny verejného korčuľovania

Mestom sa preháňa vlna nadšenia zo žiarskeho zimného štadióna. Boli ste už skúsiť náš nový ľad?

Ilustračný obrázok k článku Ľad už slúži Žiarčanom, pribudne aj požičovňa: Termíny verejného korčuľovania
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia zimného štadióna v Žiari nad Hronom umožnila návrat žiarskeho hokeja, športovisko ale slúži aj obyvateľom.

Štadión je vynovený tak, aby sa dalo korčuľovať v každom ročnom období a Žiarčania chodia testovať ľad aj v posledných augustových dňoch.

Ako avizuje spoločnosť Sport Trend, od druhého septembra pribudne na štadióne aj predajňa a požičovňa športových potrieb. V tej nájdete nielen korčule, ale aj štartovacie hokejové sady, hokejové prilby, hokejky či chrániče.

Pochopiteľne, štadión potrebujú i športovci, zimák preto zverejňuje termíny, kedy ho môžu využiť obyvatelia. Ak si chcete zakorčuľovať ešte tento týždeň, stihnete to každý deň od desiatej ráno do pol šiestej večer, s výnimkou soboty (31.8.), kedy je verejné korčuľovanie od desiatej do pol piatej.

Zimný štadión v Žiari nad Hronom bol pre rekonštrukciou naposledy otvorený v roku 2008. Mesto sa do prác, ktoré stáli takmer štyri milióny eur, pustilo po obdržaní miliónovej dotácie od Úradu vlády v roku 2017. Štát neskôr pridal ešte čiastku 500 tisíc eur a 46 tisíc eur poskytol Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Zvyšok mesto platilo z mestskej kasy. Štadión bol slávnostne otvorený v piatok (23.8).

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM