Martin Károly Iné športy

Kremničan zo žiarskeho klubu štvrtý na európskom atletickom šampionáte

Maďarská Nyiregyhaza bola medzi 15. až 24. júlom dejiskom 17. Majstrovstiev Európy v atletike veteránov (atlétov vo veku nad 35 rokov). V úvodný deň šampionátu zasiahla do bojov aj šestica slovenských reprezentantov v behu na 10 000 m.

Bol medzi nimi aj 47-ročný Kremničan Vladimír Buchal, člen Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom. V kategórii 45 a 49-ročných mužov v konkurencii trinástich vytrvalcov obsadil časom 36:16,78 pekné 4. miesto. Zvíťazil Španiel Fontaneda, druhé miesto patrilo nórskemu a tretie britskému atlétovi. Na šiestom mieste dobehol druhý Slovák v štartovom poli Banskoštiavničan** Daniel Matis, člen BK Pyxida Čierne Kľačany. Umiestnenie Buchala bolo spomedzi slovenských bežcov na 10 000 m druhé najúspešnejšie. Lepší od neho bol len Vincent Bašista z **AK Spartak Dubnica, bronzový v kategórii 65–69-ročných. Buchal tak dosiahol u našich južných susedov ďalší výrazný medzinárodný úspech po 7. mieste z Majstrovstiev sveta veteránov v behu do vrchu v českej Dolnej Morave v pohorí Králický Sněžník v r. 2008.