Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

Po nedeľných dohrávkach a predohrávkach prvej ligy sa vedenia ujal úradujúci šampión Galaktikos, ktorý si napriek lazaretu v zostave poradil s posledným Blomquistom.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

Dohrávka 2. kola:

B. Belá – Spartakovci 2:10 (1:3)

Góly: Buzalka, Meňuš – Obertáš 3, Hrmo2, Balogh, Čierny, Hudec, Bodor, vlastný

V dohrávanom stretnutí druhého kola sa priebežný líder 1. ligy stretol s trápiacou sa B. Belou. Od úvodu na palubovke dominoval favorit, ktorý po delovke Obertáša aj viedol 0:1. Hoci sa v prvom polčase podarilo Banskej Belej skórovať, dvakrát do čierneho trafil favorit a strany sa menili za stavu 1:3. V druhom dejstve sa B. Belá pokúšala o zdramatizovanie, „Bíli Andeli“ však efektne využili brejky a pohodlne zvíťazili.

Hviezda zápasu: Obertáš (Spartakovci)

Dohrávka 5. kola:

Blomquist – Galaktikos 6:11 (0:4)

Góly: Milčík 2, Mezei, Francz, Petruš, Schvarczbacher – V. Rapčan 6, Abrahám 2, J. Rapčan, M. Rapčan, Šály

Napriek tomu, že Galaktikos nastúpil výrazne oslabený, keď absentovali T. Macejko, Blaho a Pelegríni, potvrdil úlohu favorita. Už v prvom dejstve si napriek tomu, že na lavičke mal len jedného náhradníka a so sebazaprením nastupoval Šály, vytvoril štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán už iba udržiaval. Divákov v druhom dejstve zdvihol zo sedačiek najmä gólman J. Rapčan, ktorý krásnym sólom prešiel celé ihrisko a nezadržateľne skóroval. Dobrý výkon podal v stretnutí aj V. Rapčan, ktorý Ďurčovu sieť rozvlnil šesťkrát.

Hviezda zápasu: V. Rapčan (Galaktikos)

Predohrávka 8. kola:

Nesia – Perla 8:4 (7:1)

Góly: Barák, D. Hudák 4, Poprac 3 – Zvara, Urgela 2, Túri

Šesťbodový zápas susedov s tabuľky dopadol na prekvapenie všetkých pohodlným víťazstvom Nesie. Perla prvý polčas „prehajdákala“, a tak Banskoštiavničania poľahky viedli 7:1. V druhom dejstve pridala na dôraze aj Perla, zdramatizovať výsledok sa jej však už nepodarilo. Hoci zápas skončil jasným víťazstvom Nesie, opäť sa však diváci stali svedkami pozápasovej šarvátky.

Hviezda zápasu: D. Hudák (Nesia)