Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

V treťom kole sa hráčom Elrozu podarilo prekonať minuloročné najvyššie víťazstvo, keď Horúce strely zdolali o neuveriteľných 31 gólov.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

FUTSAL – ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

3. kolo:

Galaktikos – Loptoši 7:7 (1:4)

Góly: T. Macejko 3, M. Rapčan 2, Blaho, J. Macejko,– Kováč 3, Kapusta 2, Vrtík, L. Janek

Výsledok prvého stretnutia tretieho kola zaskočili takmer všetkých. Po výbornom minulotýždňovom výkone obhajca poľavil a s Loptošmi iba remizoval, aj keď po polčase prehrával už o tri góly. Bojovný výkon Loptošov mohol byť odmenený aj tromi bodmi, M. Rapčan však krásnym volejom, minútu pred koncom rozhodol o tom, že sa budú body deliť.

Hviezda kola: Rečlo (Loptoši)

Perla – Wartburgovci 8:6 (2:4)

Góly: Kliman 2, Túri 2, Zvara, Štrba, Urgela – Rozenberg 2, Bien 2, Golha, F. Páleník

V prvom polčase vyrovnaný zápas, väčšiu časť šancí však premenili Wartburgovci a po prestávky viedli o dva góly. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, vyložené príležitosti však začala premieňať už aj Perla, ktorá nakoniec aj zápas otočila. Výborný výkon podal v zápase J. Túri, ktorý sa stal strojcom úspechu svojho mužstva.

Hviezda kola: J. Túri (Perla)

Blomquist – Sršne 6:10 (4:5)

Góly: Paller 2, Milčík, Mezei, Francz, Lipták – Urgela 3, Cvejkuš 2, Kamas, Páleník, P. Kováč, J. Kováč

Miernu prevahu mali Sršne, Blomquist mu bol vyrovnaným súperom len v prvom dejstve. V tom druhom už na palubovke jasne dominovali Sršne, ktoré si do tabuľky pripísali prvé víťazstvo.

Hviezda kola: Cvejkuš (Sršne)

Spartakovci – Slaská 7:6 (4:3)

Góly: Bodor 5, Čierny, Neuschl – Silný 3, Hric 2, Masarovič

Úvod zápas patril Slaskej, ktorá po góle Hrica aj vyhrávala 0:1. Keďže Spartakovci hrali len prvý zápas sezóny, na palubovke sa od úvodu hľadali. Všetko prelomil individuálnou akciou Bodor 1:1. Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, mužstvá dávali pekné góly. Vyzdvihnúť treba najmä zásah Masaroviča, ktorý vymietol pavučinu Mriškovej brány. V druhom polčase hrala so Spartakovcami konštrukcia brány, a tak si vypracovali dvojgólový náskok. Zakliatu svätyňu však prelomili Silný a Hric 6:6. Pred koncom mali miernu prevahu Slašťania, superšancu však spálili a muž zápasu Bodor trestal 7:6. Nervózny záver už „Bílí Andeli“ zvládli a upevnili si tak miesto na čele tabuľky.

Hviezda zápasu: Bodor (Spartakovci)

Nesia IC – B. Belá 11:3 (7:1)

Góly: D. Hudák 3, Budinský 2, Ďurovič 2, Vajda, M. Hudák ml., Machava 2 – Škriniar 2, Chovan

Posledný zápas prvej ligy vyznel v prospech omladenej Nesie. Tá oslabenú Banskú Belú jasne prevýšila, nedovolia jej ani pomyslieť na bodový zisk. Vďaka víťazstvu sa B. Belá posúva na štvrté, play-off zaisťujúce umiestnenie.

S Pub – Prochoťania 10:7 (1:4)

Góly: Mekíš ml. 3, Petro 3, Pavlove 2, Urblík, Záhorec – T. Rosenberg 2, I. Rosenberg 2, Bugár, Nemec, Liner

Väčšiu časť zápasu mali prevahu Prochoťania, a tak 15 minút pred koncom viedli. Záver však patril hráčom S Pubu, ktorí v posledných minútach zabrali a zapísali si prvý trojbodový zisk.

Hviezda zápasu: Mekíš ml. (S Pub)

Driapači – FC Sa mi nechce 11:4 (3:1)

Góly: Budinský 4, Drexler 4, Vician 2, Cibula – Sekula, Pastier, Zorvan, Selyem

Derby dvoch mužstiev z Banskej Štiavnice začalo atraktívne, súboj bol vyrovnaný až do stavu 4:3. V tom vyšlo Driapačom niekoľko pekných akcii, ktoré im zaistili druhé tohtosezónne víťazstvo.

Hviezda zápasu: Drexler (Driapači)

J. Lehota – Sokolíci 7:13 (2:6)

Góly: P. Karásek 2, Tóth 2, D. Karásek 2, Koneracký – T. Búry 4, Marko 3, Budinský 2, J. Búry, Vozár, Matiašovic, Bartoš

Od začiatku vyrovnaný zápas, postupom času sa prejavila väčšia technická vyspelosť Sokolíkov, ktorí následnú prevahu prejavili aj gólovo. Náskok, ktorý si Sokolíci vybudovali udržiavali až do záverečného hvizdu.

Hviezda zápasu: T. Búry (Sokolíci)

L. Vieska – Žiarčanka 5:5 (3:0)

Góly: Mišuta 2, Miertuš 2, Kukučka – Holos 3, Lupták, Milčík

Keďže hráči Žiarčanky nastúpili len s piatim hráčmi, nik sa nedivil, že L. Vieska po prvom dejstve viedla 3:0. Po zmene strán však nepochopiteľne poľavila, čo Žiarčanka využila na otočenie zápasu 5:3. Keď sa už zdalo, že obrat Žiarčanka udrží, zavelil dopredu Mišuta a Miertuš a uzavreli skóre zápasu na konečných 5:5.

Hviezda zápasu: Holos (Žiarčanka)

Elroz – FC Horúce strely 32:1 (15:0)

Góly: Nesnadný 8, Tulipán 8, Netolický 5, Ľ. Škriniar 4, Čamaj 4, R. Škriniar 2, Šimon – Rafaelis

Jednostranná záležitosť favorita celej ligy, ktorý doslova rozdrvil svojho súpera. Veľký podiel na vysokej výhre Elrozu mal fenomenálny Nesnadný, ktorý súperovho gólmana prekonal celkovo osemkrát. Sympatické na výkone hráčoch Horúcich striel je, že sa aj napriek vysokej prehre nevzdávali, za čo boli odmenení čestným úspechom.

Hviezda zápasu: Nesnadný (Elroz)

1. Elroz 3 3 0 0 64:10 9
2. Sokolíci 3 3 0 0 34:19 9
3. Driapači 3 2 0 1 36:20 6
4. J. Lehota 3 2 0 1 37:24 6
5. L. Vieska 3 1 1 1 29:23 4
6. S-Pub 3 1 0 2 17:22 3
7. FC Sa mi nechce 3 1 0 2 21:27 3