Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ futbalový PREHĽAD: Pozrite si aktuálne výsledky a tabuľky

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ futbalový PREHĽAD: Pozrite si aktuálne výsledky a tabuľky

II. LIGA ZÁPAD

10. kolo – 27. 9. o 15.00 h:

Skalica – Pohronie A 2:0 (2:0)
Góly: M. Jakubek, Ľ. Ulrich

Hosťom patril úvod zápasu, keď v 3. minúte z 35-tich metrov vystrelil L. Pelegrini z 35m a brankár A. Fišan so šťastím vyrazil na roh. O tri minúty vypálil nebezpečne z uhla P. Orolín. Domáci pohrozili v 16. minúte, keď Ľ. Ulrich obišiel brankára J. Maleca a z prázdnej brány vykopol J. Sojka. V 20. minúte spracoval loptu na prsia sám na hranici šestnástky M. Jakubek a bez prípravy z otočky vsietil úvodný gól. V 31. minúte D. Šebesta obišiel po pravej strane J. Sojku aj J. Sekereša a Ľ. Ulrich zblízka zvýšil na 2:0.

Nástup do druhého polčas mali opäť lepší hostia, keď v 47. minúte išiel sám na brankára P. Orolín, ale trestuhodne nedal. Domáci ich mohli zato vytrestať, ale svoje šance zahodili M. Jakubek aj D. Šebesta, pričom dobre zachytal aj J. Malec. V nedeľu o 14:30 hod. hostí Pohronie doma Nové Mesto nad Váhom.

12 Nové Mesto n. Váh. 10 0 2 8 5:21 2

Ďalšie výsledky: Dubnica n. Váh. – Senec (1:2), Nové Mesto n. Váh. – Šamorín (1:2), Žilina B – Bratislava B (1:0), Nitra – Šaľa (2:2), Sereď – Trnava B (2:0)

III. LIGA

9. kolo – 28. 9. o 15.00 h:

Pohronie B – Makov 1:1 (0:0)
Góly: R. Ďurovič – L. Putorík

Domáci nastúpili proti silnému Makovu s cieľom odčiniť slabý výkon proti Čadci. Od začiatku zápasu držali krok so zdatným súperom, dobre sa pohybovali, hrali bojovne a dôrazne v osobných súbojoch. Makov hrozil najmä po prienikoch L. Putoríka a E. Le Gianga a domácich výbornými zákrokmi podržal brankár R. Tatár. Hostia sa ujali vedenia po rohovom kope, keď sa k odrazenej lopte dostal L. Putorík, ktorý z hranice 16-tky nezadržateľne skóroval. Domáci hráči vyvinuli maximálne úsilie na zvrátenie zápasu vo svoj prospech. Vyvinuli si miernu prevahu, z čoho pramenila aj šanca T. Macejka po dobre zahranom priamom kope J. Dobrotu či prienik R. Ďuroviča, ktorý síce obišiel brankára hostí, ale zastavilo ho signalizované postavenie mimo hry. Odmenou za snahu bol vyrovnávajúci gól R. Ďuroviča, ktorý unikol hosťujúcej obrane a vyrovnal stav zápasu. V závere zápasu siahali domáci po všetkých troch bodoch, ale R. Ďurovičovi aj M. Baloghovi chýbali doslova centimetre, aby loptu upratali do hosťujúcej bránky. A tak sa zrodila spravodlivá remíza.

Žarnovica – Čadca 3:1 (1:1)
Góly: L. Blaščik, L. Štefanka, P. Mikuška – D. Dobda

Prvý polčas bol vyrovnaný, čomu zodpovedá aj skóre. Domáci sa v 27. minúte ujali vedenia, keď sa z uhla presadil L. Blaščik a hostia v 41. minúte z rýchleho protiútoku vyrovnali. V druhom polčase išli opäť do vedenia domáci, keď L. Blaščik našiel L. Štefanku a ten zvýšil na 2:1. V 58. minúte sa presadil aj P. Mikuška a uzavrel skóre zápasu na konečných 3:1.

Nová Baňa – Námestovo 5:3 (4:1)
Góly: M. Kminiak 3×, E. Jenes, J. Uličný – L. Čecho, M. Kasan, J. Siman

Vstup do zápasu vyšiel domácim výborne, keď hneď v úvode po centri M. Rudzana skóroval E. Jenes. Hostia síce o pár minút vyrovnali, ale potom už na ihrisku dominovali domáci. V priebehu 10-tich minút strelil M. Kminiak hat-trich a zabezpečil tak Novej Bani pohodlný náskok. Domáci mali dobrý vstup aj do druhého polčasu, keď J. Uličný vybojoval v strede ihriska loptu a svojím sólom zvýšili už na 5:1. Domáci potom prestriedali a trochu poľavili, z čoho Námestovo vyťažilo 2 góly, ale 3 body aj tak ostali v Novej Bani.

16 POHRONIE B 10 2 1 7 6:24 7

Ďalšie výsledky: Martin – Brusno (3:0), Lučenec – L. Hrádok (2:1), Bytča – Teplička n. Váh. (1:5), Krásno n. Kys. – Rakytovce (2:1), Kalinovo – Kremnička (1:0)

V. LIGA SKUPINA C

Dohrávka 7. kola – 24. 9. o 16.00 h:

Lieskovec – Štiavnické Bane 5:0 (5:0) – kontumačne
Góly: R. Lietava 3× (raz 11 m), Š. Sudimák, E. Gašpar

Čierny Balog – Štiavnické Bane 0:1 (0:1)
Góly: M. Čamaj (11 m)

V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom a vytvorili si aj viac gólových príležitostí. Na gól premenili však až penaltu po faule na kapitána P. Michaleka, ktorou v 41. minúte poslal hostí do vedenia M. Čamaj. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, ale najväčšiu šancu zahodili hostia, keď v 81. minúte M. Drexler sám zoči-voči brankárovi druhý gól nepridal. V ďalšom priebehu si už hostia tesný náskok postrážili a z Čierneho Balogu si tak odviezli všetky 3 body.

Bacúch – Repište 2:3 (0:2)
Góly: vlastný gól (M. Kordík), J. Peťko – M. Kordík, P. Ulbrík, vlastný gól (T. Lenďák)

Repište nastúpilo v Bacúchu v oklieštenej zostave, ale aj napriek tomu si viedlo celkom dobre. Po prvom polčase viedli hostia 0:2 a v druhom polčase pridali aj tretí gól. Domáci však potom zápas zdramatizovali, keď po vlastnom góle M. Kordíka a presnom zásahu J. Peťka znížili na 2:3. Hostia však umnou hrou vyrovnaniu zabránili a vonku bodovali naplno.

Voznica – Priechod 4:1 (0:0)
Góly: J. Arvaj (11 m), M. Blaho, J. Repiský, Š. Kliman – R. Hejčík

Domáci zaznamenali po výbornom výkone svoju prvú výhru v V. lige. Hosťom sa síce podarilo zápas zdramatizovať, keď za stavu 2:0 strelili kontaktný gól, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci v ďalšom priebehu ešte pridali ďalšie 2 góly a s prehľadom vyhrali 4:1.

14 VOZNICA 8 1 0 7 9:29 3

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Badín B (2:1), Sásová – Medzibrod (1:4), Lieskovec – Hrochoť (1:1), S. Ľupča – Šalková (0:0)

Góly: L. Hrabko – R. Urgela

Domáci opäť potvrdili, že premieňanie šancí im zatiaľ nejde tak, ako by si predstavovali, keď po 1. polčase mohli viesť aj 3:0, ale výsledok bol bezgólový. V druhom polčase začali lepšie hostia, ktorým patrilo prvých 15 minút a strelili aj úvodný gól. Potom prevzali opäť iniciatívu domáci, ale do konca zápasu už dokázali len vyrovnať na konečných 1:1.

Tekovská Breznica – Hodruša-Hámre 1:1 (0:1)
Góly: J. Žembery – vlastný gól (J. Říha)

V prvom polčase boli herne lepší hostia, ktorý sa ujali vedenia už v 2. minúte po nešťastnom vlastnom góle J. Říhu. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, za ktorých vyrovnal J. Žembery. Okrem toho J. Krulák nastrelil žrď a J. Říha nepremenil penaltu. Zápas sa tak skončil nerozhodne v pomere 1:1.

II. TRIEDA SEVER

Ladomerská Vieska – Lovčica-Trubín 4:0 (2:0)
Góly: J. Lepšík 2×, S. Šimko, M. Mekíš

Domáci sa pripravili na derby kola veľmi zodpovedne a od začiatku hostí zatlačili. Z tlaku vyplynuli 2 góly v prvom a 2 góly v druhom polčase. Ladomerská Vieska navyše opäť nedostala gól a je tak jediným klubom v regióne v tomto ukazovateli.

9. kolo – 28. 9. o 10.00 h:

Dolná Trnávka – Rudno nad Hronom 3:0 (1:0)
Góly: P. Kopčan, Ro. Boška (11 m), Ra. Boška

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom a už v 7. minúte hlavou skóroval P. Kopčan, keď ho svojím centrom našiel R. Kysel. Do konca prvého polčasu domáci zahodili ešte minimálne 5 dobrých gólových šancí. V 62. minúte premenil nariadený pokutový kop Roman Boška a zvýšil na 2:0. V 78. minúte priamo zo striedania dobehol k Rudnianskej bráne Radoslav Boška a po odohranom rohovom kope dorazil loptu do brány, čím uzavrel výsledok stretnutia na konečných 3:0.

Prenčov – Hronský Beňadik 6:2 (1:2)
Góly: J. Dolinský, M. Blahút 3× (raz 11 m), R. Blahút 2× – L. Forgáč, D. Kollarovič

Domáci sa síce v 8. minúte ujali vedenia ale potom súpera podcenili a ten do konca prvého polčasu otočili na 1:2. V druhom polčase už domáci nenechali nič na náhodu, nastrieľali 5 gólov a ešte množstvo šancí zahodili. Nakoniec sa zápas skončil hokejovým výsledkom 6:2.

Prochot – Vyhne 4:4 (2:2)
Góly: P. Rosenberg 2×, M. Korál, J. Michalka – M. Barborík 3×, P. Hudec

Horné Hámre – Sklené Teplice 10:0 (5:0)
Góly: T. Šmondrk 5× (raz 11 m), J. Ježko 2× (raz 11 m), D. Nasvetr 2× (raz 11 m), M. Herko

V Horných Hámroch to bola jasná záležitosť domácich, ktorí po 2-týždňovej prestávke jasne dominovali a hosťom nastrieľali 10 gólov.

Prestavlky – Banská Belá 1:1 (0:1)
Góly: P. Kukučka – J. Durbák

Hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom už v 5. minúte zápasu. Potom na ihrisku prevládal skôr boj ako technický futbal a stav sa do polčasu už nemenil. V druhom polčase si domáci vytvorili prevahu, ktorú pretavili do vyrovnávajúceho gólu a konečnej remízy 1:1.

Ostrý Grúň – Malá Lehota 3:0 (1:0)
Góly: M. Žoltický, S. Šurianský, J. Šopa (11 m)

1. Horné Hámre 5 5 0 0 32:2 15
2. Prenčov 7 4 1 2 33:16 13
3. Malá Lehota 6 4 1 1 17:11 13
4. Banská Belá 6 3 2 1 22:8 11
5. Vyhne 7 2 5 0 15:11 11
6. Ostrý Grúň 6 3 0 3 13:10 9