Barbara Dallosová Kultúra

Kino Hron otvorí v špeciálnom režime: Na prvé premietanie láka zadarmo

Život na Slovensku sa pomaly vracia do normálu. Svoje brány otvorí aj žiarske kino. Prinášame kompletný program na prvý týždeň premietaní.

Ilustračný obrázok k článku Kino Hron otvorí v špeciálnom režime: Na prvé premietanie láka zadarmo
Zdroj: TASR

Do prevádzky sa po poslednej vlne uvoľnených opatrení súvisiacich s pandémiou vracajú aj kiná. Obnovenie premietaní v kinosále Kina Hron avizuje MsKC v Žiari nad Hronom od prvého júna.

Darček ku dňu detí

Keďže prvý premietací deň vyšiel na Medzinárodný deň detí, kino tomu prispôsobilo aj program. V pondelok plánuje tri premietania rozprávky Ako si vycvičiť draka 3 v časoch o 13:00 hod., 15:30 hod. a 18:00 hod. Všetky tri premietania budú bezplatné.

MsKC zároveň upozorňuje, že lístok na premietanie je potrebné si zadovážiť a rezervovať sa miesto v kinosále nedá. Voľné vstupenky sa dajú vyzdvihnúť od 27.5. (vrátane) v Knižnici M. Chrásteka v čase otváracích hodín.

,,Budeme vám nesmierne vďační, ak nám pomôžete s hladkým rozbehom, a spoločne budeme až do odvolania dodržiavať hygienické opatrenia a protiepidemio­logické postupy," odkazuje divákom MsKC, ktoré zverejnilo podrobný zoznam opatrení. Nájdete ho v spdnej časti tohto článku.

Program na prvý júnový týždeň

Deň Čas Film
Pondelok 1.6. 13:00 KINO K MDD ZADARMO: Ako si vycvičiť draka 3
  15:30 KINO K MDD ZADARMO: Ako si vycvičiť draka 3
  18:00 KINO K MDD ZADARMO: Ako si vycvičiť draka 3
Utorok 2.6. 17:00 Sviňa
  19:30 Sviňa
Streda 3.6. 17:00 Chlap na striedačku
  19:30 Chlap na striedačku
Štvrtok 4.6. 17:00 Ježko Sonic
  19:30 Román pre pokročilých
Piatok 5.6. 17:00 Chlap na striedačku
  19:30 Bloodshot
Sobota 6.6 17:00 Vpred
  19:30 Neviditeľný

Opatrenia platiace v Kine Hron

  • Vstup do Mestského kultúrneho centra aj pobyt v kinosále je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka).
  • Pri vstupe do kina si aplikujte dezinfekciu na ruky (alebo použite jednorazové rukavice).
  • Nepodávajte si ruky – pozdravte sa úklonom alebo kývnutím.
  • Udržujte vo všetkých priestoroch Mestského kultúrneho centra aj v kinosále rozstupy minimálne 2 metre medzi osobami (to neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti alebo pre partnerov).
  • Prosím, rešpektujte aktuálny predaj vstupeniek do kina, ktorý je nastavený ako predaj konkrétnych miesteniek tak, aby boli dodržané rozostupy medzi sediacimi divákmi, pričom môžu byť obsadené maximálne 2 sedadlá vedľa seba a to iba rodinnými príslušníkmi alebo partnermi.
  • Po zakúpení vstupenky sa presuňte rovno do kinosály. Vo foyeri sa môžu zdržiavať len ľudia, ktorí si kupujú vstupenky. Vzhľadom na limit „1 osoba na 15m2“ sa vo foyeri môže pohybovať maximálne 30 ľudí v jednom okamihu (neplatí pre deti).
  • V kinosále ani ostatných priestoroch Mestského kultúrneho centra nie je možné konzumovať žiadne nápoje ani jedlá.
  • Ďakujeme, že nenavštevujete kino, ak sa u vás prejavujú príznaky akútneho respiračného ochorenia. Personál kina má právo zmerať vám teplotu a v prípade zvýšenej teploty alebo kašľa vás požiadať, aby ste priestory kina opustili. Ak nesúhlasíte, aby vám personál kina odmeral teplotu (na základe náhodného výberu alebo evidentných príznakov ochorenia), opustite kino.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM