Rôzne Správy

Jarmok na spadnutie: Atmosférou bude dýchať aj dvor Svätokrížskeho domu

Mesto očakáva návštevníkov v desaťtisícoch a o Žiarskom jarmoku hovorí ako o najväčšom v kraji. Už o chvíľu to vypukne.

Ilustračný obrázok k článku Jarmok na spadnutie: Atmosférou bude dýchať aj dvor Svätokrížskeho domu
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Približne 30 000 návštevníkov a okolo 600 predajcov priláka každoročne Žiarsky jarmok, ktorý patrí k najväčším v Banskobystrickom kraji. Porovnateľnú návštevnosť očakávajú organizátori aj počas tohtoročného 28. ročníka podujatia, ktoré sa v uliciach mesta začína už vo štvrtok podvečer.

Hlavný jarmočný program bude prebiehať v piatok (11. 10.) a v sobotu (12. 10.). Jarmočné pódium na Svätokrížskom námestí privíta v oba dni viaceré hudobné zoskupenia. Chýbať nebudú ani zábavné atrakcie a jarmočný sortiment.

Vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž priblížil, že jarmočnou atmosférou bude dýchať aj dvor Svätokrížskeho domu. Mestské kultúrne centrum tu pripravuje ochutnávku tradičných jedál, ukážky ľudových remesiel, ktoré obohatia vystúpenia ľudovej hudby.

V súvislosti s konaním jarmoku musia obyvatelia a návštevníci mesta počítať aj s viacerými dopravnými obmedzeniami a zmenami v mestskej hromadnej doprave. Uzatvorené bude Svätokrížske námestie, ulice Hviezdoslavova, Štefana Moysesa a Ulica Andreja Kmeťa.

Jarmok sa v Žiari organizuje v jesennom termíne od začiatku 90. rokov. Táto historická tradícia je v meste dlhodobá. Ide o nadväznosť na tradičné svätokrížske jarmoky, ktoré sa v niekdajšom Svätom kríži nad Hronom konali od 14. storočia.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM