Správy

Investície kremnickej radnice: Viac než stotisíc eur na obnovu známej ulice

Snežná fréza, auto pre bytový podnik, ale aj veľká injekcia do obnovy jednej z ulíc. Kremnickí poslanci rozdeľovali peniaze z rezervného fondu.

Ilustračný obrázok k článku Investície kremnickej radnice: Viac než stotisíc eur na obnovu známej ulice
Zdroj: TASR

Realizácia druhej etapy obnovy Zechenterovej ulice, kúpa novej snežnej frézy či spolufinancovanie projektu centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. To je len časť investícií, na ktoré použije mesto Kremnica finančné prostriedky vo výške 257 603 eur z rezervného fondu mesta za rok 2018. Použitie týchto prostriedkov na jednotlivé investície odsúhlasili kremnickí poslanci na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Obnova Zechenterovej ulice pokračuje

Najviac prostriedkov, a to 131 117 odklepli poslanci na druhú etapu obnovy Zechenterovej ulice. ,,V minulom roku sme obnovovali dláždený povrch kockami, tento rok by sme sa chceli venovať povrchom, ktoré sú asfaltové. Pri prvej vetve smerom na Nevoľné nám ostal neupravený úsek asfaltu. Tento asfaltový povrch by sme chceli vymeniť," priblížil primátor Alexander Ferenčík.

Obnoviť chcú aj časť ulice, ktorá smeruje od pošty ku kinu. Podľa Ferenčíka dostane tento úsek nový asfalt a pribudne tu aj niekoľko parkovacích miest. ,,Tak ako v predchádzajúcej etape, i teraz pôjde aj o výmenu sietí, ktoré sú pod týmito cestami položené," dodal Ferenčík.

Snežná fréza aj nové auto

Prostriedky vo výške 9500 eur z rezervného fondu vyčlenili poslanci na projektovú dokumentáciu (PD) Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Taktiež schválili 44 500 eur na jeho prípadné spolufinancovanie. Do investičných akcií hradených z prostriedkov rezervného fondu sa dostalo aj vybudovanie vodného zdroja na zavlažovanie futbalového ihriska a tenisových kurtov, obstaranie snežnej frézy, osobného motorového vozidla pre Mestský bytový podnik i PD k obytnému súboru Veterník.

Podľa primátora sa medzi investície hradené z rezervného fondu dostali najmä tie zámery, ktorými sa samospráva snaží dohnať „investičný dlh“. Ide o investície, ktoré prinesú samospráve v nasledujúcom období úsporu finančných prostriedkov, či tie, ktoré sú najakútnejšie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM