Monika Földešiová Rôzne

Gorila na Žiar24 online!

Pred pár dňami sme vás informovali, že verejný protest Gorila sa po hlavnom meste Bratislava dostane aj do ďalších regiónov Slovenska. V Žiari protest nie je ohlásený, prinesieme vám preto ONLINE informácie zo Zvolena.

Po minulotýždňovom protestnom pochode po Bratislave, kde sa zúčastnilo údajne do 10 tisíc ľudí, sa protest zmobilizuje aj Zvolen. Protest sa uskutoční na náemstí SNP, začiatok je plánovaný na 16.00 hod.. Podľa vytvorenej udalosti na sociálnej sieti Facebook už počet prihlásených blíži k 2000 ľudí a ich počet sa neustále zvyšuje.

Internetový denník topky.sk informuje, že pomocnú ruku protestujúcim Zvlenčanom podá aj polícia. Nakoľko podľa ministra Daniela Lipšica existujú informácie o provokatéroch, ktorí môžu pokojný priebeh zhromaždení narušiť a prípadne zdiskreditovať ich organizátorov, môžu sa organizátori obrátiť s prosbou o spoluprácu na policajné zložky v každom z regiónov. „Protestujúci a policajti sú na jednej lodi. Aj polícia aj protestujúci chcú, aby zákon platil pre každého,“ zdôraznil Lipšic. ## Naše regionálne štáby vám budú v jednotlivých mestách prinášať aktuálne informácie z piatkových protestov, ktoré budú obsahovať nielen priebeh, ale aj fotografie prípadne videozábery z námestia. Sledujte naše portály a buďte informovaní![/co­lor][/size]

[link=http://www­.facebook.com/e­vents/238042302­941285/]Protest Gorila II. (ZVOLEN)[/link] na Facebooku foto: topky.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM