Barbara Dallosová Rôzne Správy

FOTO presne spred roka: Žiar s poriadnou nádielkou, kedy to udrie túto zimu?

Takto pred rokom zobudila Žiarčanov snehová nádielka o prekvapivej sile. November sa bude lámať s decembrom, na sneh to ale v žiarskych uliciach zatiaľ nevyzerá...

Ilustračný obrázok k článku FOTO presne spred roka: Žiar s poriadnou nádielkou, kedy to udrie túto zimu?
12
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Od posledného mesiaca v roku nás delí už len pár dní, na snehovú perinu to ale v našich končinách zatiaľ nevyzerá. Inak tomu bolo presne pred rokom, kedy sa Žiarčania zobudili na konci novembra do hotovej zimnej rozprávky. Neutíchajúce nočné sneženie síce prinieslo pravú predvianočnú atmosféru, no tiež skomplikovalo dopravu a zmobilizovalo žiarske Technické služby.

Pozrite si zasnežené zábery spred roka v našej fotogalérii.

S prvou nádielkou snehu Žiar obvykle predbehne vyššie položená Kremnica. November odsýpa posledné dni, ani v jednom z miest ale zatiaľ nesnežilo. A podľa prognóz nášho partnerského webu imeteo.sk v najbližších dňoch zrejme ani nebude. Na štvrtok (29.11.) hlási imeteo v Žiari nad Hronom jeden stupeň nad nulou, v piatok (30.11.) dva pod nulou. Cez víkend by mali denné teploty zastať na rovných 0°C.

Sneženie sa však do konca týždňa nepredpokladá. Vo výhľade na ďalšie dni uvádza imeteo najbližší deň, kedy by mohlo začať snežiť, až piatok 7. decembra.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM