Barbara Dallosová Správy

Dôležité INFO pre každého Žiarčana: LOKALITY, kde po novom budú radary!

Polícia a rezort vnútra sa pripravujú na poriadne radikálny krok. Na cestách po celom Slovensku pribudne množstvo radarov. Chýbať nebudú nielen mobilné, ale aj stacionárne. Pozrite si, kde v Žiari nad Hronom a okolí budú hliadkovať.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité INFO pre každého Žiarčana: LOKALITY, kde po novom budú radary!
Foto: Tomáš Batiz / Zdroj: Dnes24.sk

Objektívna zodpovednosť na našich cestách funguje už istý čas. Vodiči, ktorí porušili predpisy tak už nemusia byť zastavení na mieste, ale obálka s oznámením o pokute za daný priestupok im dorazí poštou.

Až 1300 nových radarov

Tak ako nás pred časom informoval Petar Lazarov z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra, na cestách po celom Slovensku by malo pribudnúť viac ako 1300 mobilných a stacionárnych radarov. Rezort pripravuje mapu, na ktorých bude nová technika na vodičov dozerať. Inštitút objektívnej zodpovednosti tak postupne prejde do plne automatickej roviny. V opise predmetu zákazky sa zatiaľ uvádza celkovo 739 umiestnení radarov s presnými GPS súradnicami. Hovorca Peter Lazarov nám potvrdil, že dané údaje o umiestnení novej techniky sú správne a aktuálne.

Znižovanie korupcie a úmrtí

Rezort vnútra už vyhlásil tender na zabezpečenie novej monitorovacej techniky. Ako sa píše v informačnej časti technických požiadaviek zákazky, základnými cieľmi projektu je zvýšenie bezpečnosti a plynulosti na cestách, znižovanie škôd a počtu úmrtí pri dopravných nehodách, zníženie korupcie a zefektívnenie vyberania pokút. Celý systém podľa zverejneného opisu musí priniesť úplnú automatizáciu procesov od rozoznania deliktu, spracovania dôkazových materiálov, spracovanie platobného rozkazu, všetko s čo najmenším zásahom obsluhy.

V kraji vyše deväťdesiat

Na území Banskobystrického kraja má byť podľa súťažných podkladov dovedna 95 nových radarov. 15 sa zameria na zákaz predchádzania, 44 na rýchlosť jazdy, 15 na dodržiavanie „Stoj, daj prednosť v jazde“, 7 sa zameria na prechádzanie cez železničné priecestia, na zákaz zastavenia a státia budú striehnuť štyri radary, na zákaz otáčania a cúvania sa budú sústrediť tri radary a na zákaz vjazdu a odbočovania tri, rovnako tri radary si posvietia na najväčšiu prípustnú hmotnosť a jeden bude monitorovať zákaz vjazdu nad 12 ton.

Plánované umiestnenie radarov v okrese Žiar nad Hronom:

Zákaz predchádzania:

  • cesta I/65 medzi Lehôtkou pod Brehmi a Hliníkom nad Hronom
  • cesta I/65 (Priemyselná) medzi Hornými Opatovcami a poliklinikou ProCare

Rýchlosť jazdy:

  • cesta E/572 medzi Gymnáziom Milana Rúfusa a Ul. Andreja Hlinku (Žiar nad Hronom)
  • cesta I/65 (Priemyselná) pri čerpacej stanici OMV (Ladomerská Vieska)
  • cesta I/65 Ul. Jula Horvátha pri Kutnohorskej (Kremnica)
  • cesta I/65 v obci Bartošova Lehôtka

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM