Barbara Dallosová Správy

Dobrá správa: Tankodrom na žiarsku železničnú opravujú, poznáme termín dokončenia

Katastrofálny stav cesty na železničnú stanicu v Žiari nad Hronom dvíhal žlč najmä vodičom. Teraz už na ceste pracujú robotníci a župa prezradila konečný termín.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa: Tankodrom na žiarsku železničnú opravujú, poznáme termín dokončenia
Foto: Peter Kováč

Cesta vedúca na žiarsku železničnú stanicu sa dočkala obnovy. S jej rekonštrukciou začali pred niekoľkými dňami. Ako potvrdila hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Michaela Piliarová, ukončená by mala byť najneskôr do 13. júla.

Stavebnotechnický stav tejto komunikácie bol podľa Piliarovej havarijný. Celková dĺžka rekonštrukcie je 313 metrov v celej šírke. Zhotoviteľom je spoločnosť Strabag a zmluvná cena je 84 198,98 eura bez DPH. „Vzhľadom k blízkosti križovatky s I/9 je premávka vedená počas prác obojsmerne v zúženom profile,“ dodala Piliarová.

Rekonštrukciu cesty, na ktorej havarijný stav upozorňovali Žiarčania už roky, zaradili krajskí poslanci do prvej etapy rekonštrukcie komunikácií v správe Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC), ktoré sú v havarijnom a nevyhovujúcom stave. V apríli tohto roka na tento účel vyčlenili zhruba 2,7 milióna eur.

O rozhodnutí krajských poslancov sme písali tu: Definitívny verdikt o oprave žiarskej cesty na železničnú stanicu!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM