Kultúra

Deň, kedy sa oplatí skočiť do Kremnice: Múzeum chystá špeciálny program na hrade

Dni európskeho kultúrneho dedičstva prinesú do kremnických hradieb zaujímavý program. Pozrite, čo všetko nás čaká.

Ilustračný obrázok k článku Deň, kedy sa oplatí skočiť do Kremnice: Múzeum chystá špeciálny program na hrade
Zdroj: TASR

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) pripravuje kremnické Múzeum mincí a medailí podujatie s názvom Umenie a zážitok na kremnickom mestskom hrade, ktoré sa uskutoční v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici v stredu 25. septembra 2019 o 18.00 h.

DEKD sú pravidelným podujatím, do ktorého sa Múzeum mincí a medailí zapája rôznymi formami sprístupňovania, prezentovania a propagovania svojich expozícií verejnosti.

,,Pre tento rok je vyhlásená téma Umenie a zážitok, ktorej sme aj prispôsobili výber priestoru pre konanie podujatia," uviedla Miriam Kostrianová z múzea.

Interiér Kostola sv. Kataríny v spojení so zaujímavým programom podľa jej slov priam predurčuje ponúknuť návštevníkom zážitok z prítomného umenia. Na úvod v priestoroch kostola zaznie kunsthistorická prednáška na tému Krása stredovekých sôch.

Po nej sa kostol stane koncertnou sálou pre študentov a pedagógov z Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Zaznejú rozmanité skladby i hudobné nástroje. „Pre divákov bude zážitok z hry na organ umocnený priamym prenosom z organovej tribúny. Bodkou za programom bude prehliadka expozície Barokové plastiky v radnici Mestského hradu,“ dodala Kostrianová.

Ako dodala, v rámci DEKD pripravujú v Meštianskom dome č. 32/38 na Štefánikovom námestí v Kremnici aj ďalšie podujatie. Pod názvom Kremnica zrakom a slovom Mateja Bela, rozprávanie o histórii Kremnice v 18. storočí sa uskutoční sa 17. septembra o 15.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM