Barbara Dallosová Správy

Čo s odstavenou cestou na Kremnických Baniach? Projekt je pripravený už roky

Hlavný ťah pri Kremnici podmyla voda po intenzívnom lejaku. Projekt na opravu úseku je podľa cestárov pripravený už niekoľko rokov...

Ilustračný obrázok k článku Čo s odstavenou cestou na Kremnických Baniach? Projekt je pripravený už roky
Zdroj: Mesto Kremnica

Približne 600 metrov dlhý úsek cesty I/65 v úseku Kremnických Baní, ktorý počas uplynulých dní poškodil prívalový dážď, nebude podľa Slovenskej správy ciest (SSC) možné opraviť z bežnej údržby. Na jej opravu bude podľa hovorkyne SSC Zuzany Hromcovej potrebný projekt.

Písali sme tu: Hlavný ťah pri Kremnici uzavretý do odvolania: Nové INFO od cestárov!

,,Jeden máme už niekoľko rokov pripravený, ale asi ho nebude možné použiť celý, vybraný zhotoviteľ sa bude musieť prispôsobiť aktuálnej situácii," priblížila Hromcová. Poškodenie je totiž podľa jej slov veľké. Cesta je podmytá, na jednej strane sa prepadla krajnica.

Ako ďalej uviedla, cesta bude až do odvolania uzavretá pre všetku dopravu, nie je totiž možné použiť žiadne dočasné riešenie na spevnenie cesty. Obchádzková trasa pre vozidlá do 3,5 t a autobusy vedie prostredníctvom ciest 11/578 a 111/2504 v smere Kremnica — Krahule- Kremnické bane. Pre vozidlá nad 3,5 t prostredníctvom cesty 1/14 v smere Šášovské Podhradie- Banská Bystrica- Turčianske Teplice.

Čítajte tiež:

Meteorológovia o lejaku na Kremnických Baniach: Padol smutný rekord?

Zábery plné hrôzy: Hasiči v okrese v akcii!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM