Barbara Dallosová Správy

Cesty na Pod vŕškoch opäť na pranieri: Poslanec Gocník to povedal priamo, aká je reakcia radnice? FOTO

Mesto dalo cesty v dezolátnom stave najprv opraviť, niekoľko mesiacov potom ich reklamovalo. Uplynul rok a cesty sú zničené opäť.

Ilustračný obrázok k článku Cesty na Pod vŕškoch opäť na pranieri: Poslanec Gocník to povedal priamo, aká je reakcia radnice? FOTO
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Do rozsiahlej rekonštrukcie ciest na sídlisku Pod vŕšky sa mesto Žiar nad Hronom pustilo v júli 2014. Cesty práve v týchto uliciach boli podľa primátora Petra Antala v žalostnom stave. Nešlo o štandardnú metódu opravy, ale o dvojvrstvový emulzný náter, ktorý mal slúžiť ako náhrada asfaltového koberca. Benefitom tejto techniky mala byť nižšia cena a zjazdnosť už do 30 minút po položení a uhladení.

Zvolenská firma cesty opravila

Komunikácie ošetrené emulzným náterom sa od klasických asfaltových ciest líšia už na pohľad. To sa krátko po rekonštrukcii nepáčilo niektorým obyvateľom sídliska, ktorí vynovené cesty prirovnávali k štrkovisku. Písali sme TU.

Minulú jar mesto vykonalo revíziu ciest a zistilo, že na niektorých úsekoch je emulzný náter poškodený. Mesto cesty reklamovalo a zo strany zhotoviteľa, ktorým je zvolenská firma BITUNOVA spol. s.r.o., došlo k náprave.

Diery aj uprostred ciest

Uplynul ďalší rok a vozovka je opäť zničená. Podľa poslanca MsZ v Žiari nad Hronom za volebný obvod Pod vŕšky Milana Gocníka, ktorý na poškodenie emulzného náteru upozornil aj v minulosti, sú teraz poškodené všetky križovatky na sídlisku.

,,Odlúpenia a diery náteru sú v častiach komunikácií, ktoré tvoria križovatky, všetky. Komunikácia na Ulici M. Benku v smere od OD Prior obsahuje diery aj uprostred cesty a v podobnom stave je aj komunikácia na Ulici M. Benku/J. Kráľa v časti pred Cafe Restaurant Impresia," upresnil Gocník.

Ako ďalej avizoval, fotky poslal aj na príslušný odbor Mestského úradu. Podľa Miloslava Baranca z Odboru životného prostredia a infraštruktúry MsÚ radnica o situácii vedela už pred zaslaním podnetu od poslanca a v súčasnosti sa ňou zaoberá.

,,O tomto probléme vieme, práve teraz sa pripravuje materiál na reklamáciu, a teda fotodokumentácia, mapka a podobne. Urobíme kroky tak, aby sa to do konca mesiaca vyreklamovalo u spoločnosti, ktorá to realizovala," uviedol pre portál Žiar 24 Baranec.

Titul. foto: ilustračné

Cesty na Pod vŕškoch: Tieto úseky sú najviac poškodené
3
Galéria
Zdroj: Milan Gocník
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM