Aktualizované Správy

Cestári upozorňujú na zlú viditeľnosť: Cesta na Skalku je uzavretá

Cestári dvíhajú varovný prst. Na niekoľkých územiach Slovenska sa tvoria snehové jazyky, uzavretá je aj cesta z Kremnice na Skalku.

Ilustračný obrázok k článku Cestári upozorňujú na zlú viditeľnosť: Cesta na Skalku je uzavretá
Zdroj: TASR

Na Orave v oblasti Dolného Kubína a Trstenej sa tvoria na cestách snehové jazyky. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Silné sneženie zase obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v okolí lokalít Horelica, Svrčinovec, Čadca.

SSC tiež dodáva, že cesta II/578 Kremnica – Skalka je pre veľkú vrstvu snehu uzavretá. Vodiči zároveň hlásia zdržanie na vjazde do Vysokých Tatier.

Kašovitý sneh s hrúbkou jedného až dvoch centimetrov sa vyskytuje na vozovkách úseku D3 Svrčinovec – Skalité a R3, obchvat Trstenej.

SSC tiež informuje o tom, že na území stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého, miestami kašovitého alebo utlačeného snehu, v tatranskej oblasti je to miestami do piatich až desiatich centimetrov snehu.

Podľa Stella centra treba rátať so zdržaním pred vjazdom do Vysokých Tatier zo všetkých smerov, vodiči si počkajú 30 až 40 minút. Vodiči sa tiež zdržia na horskom priechode Huty, kde odstraňujú nehodu.

Povrch vozoviek horských priechodov je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého či utlačeného snehu. Horské priechody Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512) sú počas celej zimnej údržby uzavreté pre vozidlá s dĺžkou presahujúcou desať metrov.

AKTUALIZOVANÉ (18:30): Cesty tretej triedy v oblasti Kremnice sú pokryté viac ako 15 centimetrami čerstvého snehu. Na ceste II/578 Kremnica – Skalka je päť až desať centimetrov snehu, podľa Stella centra je tento úsek ťažko prejazdný.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM