Katarína Reiterová Rôzne

Cestári pracujú ostošesť! Na viacerých úsekoch R1 prebiehajú opravy a aj kosenie

Zdá sa, že pekné počasie vyhnalo von aj cestárov. V našom regióne sa na úseku cesty R1 maká. Tu sú miesta, kde treba zvýšiť opatrnosť.

Ilustračný obrázok k článku Cestári pracujú ostošesť! Na viacerých úsekoch R1 prebiehajú opravy a aj kosenie
Zdroj: Dnes24.sk

Oprava vozovky v pravom jazdnom pruhu na R jednote sa robí od km 159 po km 147 smer Žiar nad Hronom. Doprava je presmerovaná do ľavého jazdného pruhu. V úseku je znížená rýchlosť. Pracovisko je označené dopravným a svetelno-signalizačným značením. Táto oprava trvá od 10. júna do dnes do 17.00 hodiny.

Dnes je na pláne aj ručné kosenie

Ručné kosenie trávnatých porastov v pravom pruh smer Nitra (Nová Baňa – Žarnovica juh ), úsek je vyznačený signalizačným vozíkom a kosí sa už od 7.00 do 17.00 hodiny.

Kosí sa aj na ďalšom úseku

Strojné kosenie trávnatých porastov pravý pruh smer Nitra a smer Zvolen (Tekovské Nemce – Hronský Beňadik). Úsek je vyznačený signalizačnými vozíkmi. Kosí sa od 7.00 do 17.00 hodiny.

Čiastočná uzávierka cesty ľavého pruhu je aj v smere Nitra – Zvolen (Hronský Beňadik – Nová Baňa) z dôvodu opravy prídlažby odvodňovacích žľabov. Aj tento úsek vyznačený prenosným dopravným značením. Oprava sa začala už 5. júna a potrvá do 31. júla do 20.00 hodiny.

Plánovaná uzávierka

Rovnako je čiastočná uzávierka cesty, ľavého jazdného pruhu v smere Zvolen – Nitra. Aj táto uzávierka je z dôvodu opravy prídlažby odvodňovacích žľabov a trvá už od konca mája. Úsek je vyznačený prenosným dopravným značením a oprava skončí až 31. júla o 19.00 hodine.

Ilustračné foto.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM