Martin Károly Rôzne

Ceny bytov v Žiari brutálne klesli

Ceny bytov v Žiari nad Hronom klesli za posledný rok takmer o 20 percent. Navyše sa zvýraznili rozdiely cien v jednotlivých štvrtiach. Podľa odhadu odborníkov z REALITY SERVICE by sa ceny už mali ustáliť.

[size=14][color=#cc0000]­Dramatický prepad cien[/color][/size] Znižovanie cien žiarskych bytov sa výraznejšie pohlo na prelome novembra a decembra 2011. „Kým v máji minulého roku sa 2 izbový byt na námestí predával za 42 tisíc eur, dnes je jeho cena približne 35 tisíc,“ dokumentuje zlacňovanie bytov Ing. Margaréta Matyášová z [link=http://www­.reality-service.sk/]REALITY SERVICE[/link], najväčšej žiarskej realitnej kancelárie.

Ľudia podľa Matyášovej vyčkávali s kúpou aj kvôli vplyvu médií, ktoré predpovedali hospodársku recesiu. Na rozhodovaní majú podľa nej vplyv aj informácie z bratislavských realitiek. „Bratislava je iný región, na vývoj cien tam vplýva viac ukazovateľov,“ myslí si realitná maklérka zo Žiaru.

[size=14][color=#cc0000]­Ceny sú už na minime[/color][/si­ze] Ak sa nehnuteľnosť podľa Matyášovej dlhšie nepredáva, v potenciálnych kupcoch to vzbudzuje nedôveru. „Klientom radíme aby si dali cenu podľa seba. Ak sa nehnuteľnosť nepredáva dlhšie ako dva mesiace, odporúčame ísť s cenou dole,“ vysvetľuje ďalej.

Podľa odborníkov z tejto oblasti sú ceny v súčasnosti už na minime. „Myslím, že nižšie sa ceny už nedostanú,“ domnieva sa Ing. Margaréta Matyášová.

[color=#cc0000]­[size=14]Nepris­pôsobiví susedia znižujú ceny[/size][/color] V jednotlivých žiarskych mestských častiach sa ceny bytov razantne odlišujú. Za najlukratívnejšie a teda i najdrahšie bývanie považujú Žiarčania stále centrum mesta. „Dvojizbové byty sa teraz v tejto lokalite predávajú približne za 30 až 35 tisíc eur,“ hovorí Matyášová, z [link=http://www­.reality-service.sk/]REALITY SERVICE[/link].

Druhou vychytenou lokalitou je sídlisko Etapa. Ceny sú približne rovnaké ako v centre mesta. V pomyselnej hitparáde nasledujú sídlisko Pod vršky a po nich Hviezdoslavova ulica, alebo Centrum II.

[blockquote]Ceny bytov sú najnižšie na ulici Hutníkov a Dukelských hrdinov. Dvojizbový byt sa tu dá kúpiť až o 15 tisíc eur lacnejšie ako v centre mesta. Teda približne za 20 000 Eur.Ra­dikálne rozdiely v cenách spôsobuje najmä nelegálna osada neprispôsobivých ľudí Pod Kortinou.[/bloc­kquote]

Ak kupujete alebo predávate nehnuteľnosť poraďte sa s odborníkmi.

Kontakty: Kancelária info@reality-service.sk 045 673 21 52 Ing. Boris Beniak beniak@reality-service.sk 0905 369 296 K­vetoslava Antalová antalova@reality-service.sk 0905 602 942 Ing. Margaréta Matyášová matyasova@reality-service.sk 0905 909 908 web: http://www.reality-service.sk/

úvodné foto: Peter Kováč

[size=15]Foto­galéria- aktuálna ponuka obrázok 1–5 2,5-izbový panelový byt v Žiari nad Hronom na sídlisku Etapa, Ul. Novomeského, čiastočne zrekonštruovaný. Nová cena: 31.990,00 EUR, (pôvodná cena 39.000,00 EUR), výmera: 67 m2 obrázok 6–9 RD v Hliníku nad Hronom, v pôvodnom stave. Nová cena: 49.000,00 EUR, (pôvodná cena 55.000,00 EUR), zastavaná plochy: 746 m2, výmera pozemku: 925 m2

ceny byty
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM