Rôzne Správy

Celoslovenská súťaž na kremnickej škole: Študenti si zmerajú sily v kuchyni!

Žiaci s mentálnym postihnutím z odborných učilíšť z celého Slovenska mieria do Kremnice súťažiť v tom, ako sa vedia obracať v kuchyni.

Ilustračný obrázok k článku Celoslovenská súťaž na kremnickej škole: Študenti si zmerajú sily v kuchyni!
Zdroj: TASR

Vedomosti, ale aj praktické zručnosti pri príprave jedál žiakov s mentálnym postihnutím z odborných učilíšť z celého Slovenska preverí súťaž, ktorú vo štvrtok (24.5.) organizuje v Kremnici odborné učilište internátne.

Zadanie je známe

Ako priblížila majsterka odborného výcviku Mariana Zábradyová, na súťaži, ktorú na škole organizujú po šiesty raz, sa zúčastní 13 súťažných dvojíc. Úlohou žiakov bude pripraviť kuracie filé s mrkvovým pyré a mätovú minerálku. Odborná porota bude hodnotiť ich estetickú stránku, no zároveň ich bude aj degustovať.

,,Žiaci uvaria dve porcie, jedna bude na slávnostnej tabuli a druhú bude porota degustovať," priblížila.

Kremnickým žiakom sa darí

Poslaním súťaže je podľa Zábradyovej tvorivo rozvíjať kompetencie týchto žiakov nielen v teoretickej, ale aj praktickej príprave a zároveň im dať možnosť vzájomne sa porovnávať v konkurenčnom prostredí.

Podľa Zábradyovej sa kremnickým žiakom na súťaži väčšinou darí, výnimkou nebolo v minuloročných súťažiach ich umiestnenie na prvých priečkach. S podobnými očakávaniami idú do súťaže aj tento rok, oveľa dôležitejšie je však podľa Zábradyovej to, že sa žiaci stretnú, porovnajú si svoje vedomosti a zručnosti, a tak ukážu, či svoj odbor zvládnu, alebo nie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM