Martin Károly Správy

Krásna pomoc bývalého pacienta onkológie: Organizuje turnaje a zbiera peniaze pre choré deti

Už tretí ročník benefično-športovej akcie, ktorá má tento rok názov Daruj deťom nádej, pripravil opäť bývalý pacient banskobystrickej onkológie Matej Tóth.

Ilustračný obrázok k článku Krásna pomoc bývalého pacienta onkológie: Organizuje turnaje a zbiera peniaze pre choré deti
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie, počas ktorého je pripravený volejbalový a tenisový turnaj, futbalový zápas a kultúrny program sa uskutoční 7. a 8. septembra na športoviskách a v Zechenterovej záhrade v Kremnici. TASR o tom informoval organizátor podujatia Matej Tóth.

Predchádzajúce dva ročníky benefično-športového podujatia mali názov Zasmečuj deťom zdravie. „Tento ročník je takým pokusným, podujatie bude väčšie, bude viac športu, preto aj názov Daruj deťom nádej,“ objasnil Tóth.

Cieľom podujatia je vyzbierať čo najviac peňazí pre detských onkologických pacientov z Banskej Bystrice. „Do zbierky bude tiež zaradené štartovné z turnajov, sponzorské dary či tržba z diskotéky, ktorá sa uskutoční v kine Akropola,“ vysvetlil Tóth s tým, že na prvom ročníku sa vyzbieralo viac ako 1700 eur, na druhom viac ako 2200 eur. „Tento rok by sme chceli minuloročnú čiastku prekonať,“ dodal.

Program podujatia začne 7. septembra volejbalovým turnajom na ľahkoatletickom ihrisku. Ten bude prebiehať počas celého dňa. Novinkou je exhibičný futbalový zápas, v ktorom sa stretne výber okolitých dedín proti domácim Kremničanom. Jeho začiatok je naplánovaný na 13.00 h a bude sa hrať na futbalovom ihrisku. Tenisový turnaj, ktorý je tiež novinkou, sa bude odohrávať počas celého dňa na tenisovom ihrisku. Prvý deň uzatvorí afterparty v kine Akropola od 21 h. Počas druhého dňa podujatia (8. 9.), ktorý bude prebiehať v Zechenterovej záhrade, sa môžu diváci tešiť na vystúpenia spevákov a psovodov z Ministerstva vnútra SR.

Viac o podujatí TU

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM