Barbara Dallosová Správy

Bude primátor Antal podľa priebežných výsledkov v parlamente? Čítajte jeho odkaz voličom

Na kandidátke strany MOST - HÍD v parlamentných voľbách figurovali žiarsky primátor i jeho zástupca. Ako to zatiaľ vyzerá s ich parlamentnými stoličkami?

Ilustračný obrázok k článku Bude primátor Antal podľa priebežných výsledkov v parlamente? Čítajte jeho odkaz voličom
Zdroj: Dnes24.sk

Na kandidátnej listine strany MOST – HÍD sa v tohtoročných voľbách o hlasy voličov uchádzali aj primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal a viceprimátor a lekár Ladislav Kukolík. Prvému mužovi mesta na kandidátke patrilo číslo 16., Kukolík figuroval na mieste č. 72.

Podľa zatiaľ stále priebežných výsledkov volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR, má byť víťazom strana Smer SD. Medzi stranami, ktoré prekročili päťpercentnú hranicu, je aj MOST – HÍD. Peter Antal získal 2 825 prednostných hlasov, Ladislav Kukolík 1 243. Do parlamentu žiarskych zástupcov hlasovanie neposunulo.

Prvá reakcia žiarskeho primátora prišla na sociálnej sieti: ,,Všetkým, ktorí mi odovzdali hlas vo včerajších voľbách, srdečne ďakujem. Na prekrúžkovanie do parlamentu to síce nestačí, no aj takýto výsledok na kandidátke strany, ktorá v našom regióne nemala žiadnu tradíciu, nie je zahanbujúci a bude motiváciou do ďalšej práce pre mesto Žiar nad Hronom. Ešte raz vďaka a pekný zvyšok nedele."

Najväčší počet prednostných hlasov z kandidátky strany MOST-HÍD získal podľa priebežných výsledkov jej líder Belá Bugár, a to 108 523. Strana by mala v parlamente získať 11 kresiel.

Zdroj: Dnes24/Štatistický úrad SR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM