Barbara Dallosová Rôzne

Boj o titul najkrajšieho mesta: Na akej priečke visí Žiar?

O najkrajšom meste Slovenska rozhodnú ľudia svojimi hlasmi. Priebežné výsledky ukazujú, kto má aké šance.

Ilustračný obrázok k článku Boj o titul najkrajšieho mesta: Na akej priečke visí Žiar?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Internetový portál Slovakregion vyhlásil už 8.ročník súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska. Súťaž začala ešte v apríli a definitívneho víťaza spoznáme až na jeseň. Hlasovanie za súťažiace mestá potrvá do 31.októbra 2016 do 12:00 hodiny.

Minulý rok mesto Žiar nad Hronom získalo priečku s číslom 54. Na to, ako to dopadne tento rok, si ešte niekoľko týždňov počkáme.

Momentálne umiestnenie

V predbežnom poradí z celkového počtu 141 miest sa aktuálne Žiar nachádza na 58. priečke. Rebríčku zatiaľ vládnu na prvom mieste Spišská Nová Ves, za ňou Púchov a prvú trojicu uzatvára Bardejov.

V prvej desiatke máme momentálne jedného zástupcu regiónu, a to neďaleký Zvolen na deviatom mieste. Historická Kremnica, ktorá je tiež želiezkom v ohni Žiarskeho okresu, je až na 110. mieste rebríčka. Do konca súťaže ale zostáva ešte niekoľko týždňov a všetko môže byť napokon úplne inak.

Ako hlasovať

Hlasovať za mesto/obec je možné maximálne jedenkrát za hodinu za to isté mesto/obec (to znamená, že jedno a to isté mesto/obec dostane od jedného hlasujúceho maximálne 24 hlasov denne). Hlasovať sa môže za viac miest a obcí v priebehu jednej hodiny.

Do súťaže sa môžu prihlásiť osoby – hlasujúci, ktorí majú záujem podporiť mestá a obce Slovenska prostredníctvom internetu na www.slovakregion.sk. Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia. Každý užívateľ musí mať kompletne vyplnené registračné údaje. Registrácia je bezplatná a nezaväzujúca.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM