Samospráva

Bezpečnosť detí v meste: Nové merače rýchlosti osadili pred školami

Tri nové merače rýchlosti vozidiel na území mesta Žiar nad Hronom majú pomôcť pri predchádzaní kolízií a strete vozidiel s chodcami. Podľa mesta pribudnú ďalšie.

Ilustračný obrázok k článku Bezpečnosť detí v meste: Nové merače rýchlosti osadili pred školami
Zdroj: TASR

Merače osadili pri základných školách a mesto ich financovalo z vlastných zdrojov a dotácie od Úradu vlády SR. Informoval hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž.

Umiestnené sú pri Základnej škole na ulici M.R. Štefánika v oboch smeroch a pri Základnej škole na ulici Dr. Janského v smere od nemocnice. Teda na komunikáciách, kde je frekventovaná doprava,“ konkretizoval Ba­láž.

Mesto získalo na merače od Úradu vlády SR dotáciu vo výške 5000 eur v rámci projektu, ktorý predložilo na základe výzvy v oblasti prevencie kriminality. „Celkové náklady na projekt predstavujú 6232 eur, z toho 20 percent spolufinancuje mesto z vlastných zdrojov,“ doplnil Baláž.

Žiarska samospráva plánuje do budúcna osadiť aj ďalšie merače rýchlosti. Podľa slov Baláža by mali byť prednostne osadené pred ďalšími školami či škôlkami v meste. Ich financovanie chce zabezpečiť prostredníctvom dotácií v rámci podobných projektov. V prípade, že samospráva neuspeje, zaplatí ich z vlastných zdrojov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM