Martin Károly Tlačové správy

Barman Marián (27) priniesol do Žiaru exotiku!

Úspešní barmani, ktorí vedia pripravovať zaujímavé a chutné nápoje sú možno v médiách zobrazovaní menej ako šéfkuchári pripravujúci špeciality. Preto predstavujeme Mariána Horvátha, ktorý mieša nové drinky v žiarskom X-Bare. Ochutnajte druhý drink ZADARMO!

Ilustračný obrázok k článku Barman Marián (27) priniesol do Žiaru exotiku!
Zdroj: Dnes24.sk

Mariána stretnete v X-bare v blízkosti centrálnej autobusovej stanice, kde pracuje ako barman. Práve X-bar sa špecializuje na ponuku miešaných nápojov.

Cocktailové pokušenia

Časť z nich tvorí overená klasika a lá Mojito, Tequila Sunrise, Margerita a pod., ďalšiu časť koktaily, ktoré vymyslel sám Marián. Jeho talent a kreativitu dokazuje kniha Cocktailové pokušenia, ktorú pred niekoľkými rokmi vydal. „Kniha je samozrejme plná receptov na prípravu klasických drinkov a tiež koktailov, ktoré som vymyslel ja,“ vysvetľuje mladý barman z X-baru. „Koncipovaná je tak, aby výrobu miešaného nápoja zvládol aj začiatočník zo surovín, ktoré sú dostupné aj na Slovensku,“ dodáva. Knihu kúpite v slovenských kníhkupectvách, aj v tom žiarskom.

Pre Mariána je svet koktailov práca, ktorá ho baví, a zároveň hobby, ktorému prepadol už na strednej škole. „V tejto oblasti sa pravidelne vzdelávam. Sledujem aktuálne trendy, novinky, neustále kombinujem rôzne chute, a vyvíjam nové recepty,“ hovorí.

Rád by prispel k zvyšovaniu kultúry požívania nápojov na Slovensku, teda aj priamo v Žiari nad Hronom. „U nás sa popri cudzokrajných kuchyniach a zdravej strave pestuje maximálne tak kultúra pitia vína. Miešané nápoje sú niekde na okraji záujmu, pritom sú ideálnym spôsobom na poznávanie, ako chutí exotický svet. Kvalitný a dobre vymiešaný nápoj je pastvou pre oči a zážitkom pre chuťové zmysly.

Akcia 1+1 grátis!

Práve X-bar, v ktorom pracuje Marián, prichádza teraz s dlhodobou akciou, ktorá má Žiarčanom priblížiť farebný a sladký svet miešaných nápojov. „Chceme, aby tunajší ľudia vedeli, že miešaný nápoj nezačína vodkou s džúsom a nekončí mojitom, že kombinácií je nesmierne množstvo. Preto v X-bare prichádzame s dlhodobou akciou 1+1 zadarmo. To znamená, že každý, kto si objedná miešaný koktail, má automaticky druhý zadarmo. Myslím, že je to ideálna príležitosť pre mladých ľudí, či zaľúbené páry. Pán si jeden zaplatí a jeho dáma pije zadarmo,“ smeje sa Marián.

Medzi ľuďmi je často rozšírený názor, že miešané drinky sú drahé a preto volia iný druh nápojov. Marián Horváth tento mýtus vyvracia: „Napríklad u nás sú koktaily na úrovni ceny spomínanej kombinácie vodka a džús. Kvalitatívne však získate oveľa viac, o chuti ani nehovorím. Koktail často obsahuje kúsky čerstvého ovocia a je tvorených v rôznych farebných kreáciách. Okrem toho, „longdrink“ vám vydrží pomerne dlho, čiže je to ideálny spôsob, ako si nápoj vychutnať viacerými zmyslami a spoločensky sa neunaviť,“ uzatvára Marián.

Pokiaľ Vás práca úspešného žiarskeho barmana zaujíma bližšie a chcete jeho vlastné koktaily vyskúšať, nájdete ho v X-bare pri autobusovej stanici. Okrem toho, že si pochutnáte na nejakom z drinkov, môžete s Mariánom sami porozprávať, „ako to robí, že to vyzerá a chutí tak fantasticky“.

Lajknite si FB Fun page. X-Baru a budete aktuálne informovaní o novinkách.

Špeciálna akcia v X-Bare: 1+1 GRÁTIS
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM