Barbara Dallosová Správy

Aktuálne na Kremnických Baniach: Na úsek sa po týždňoch vrátili cestári

Dlho očakávaná rekonštrukcia hlavného ťahu pri Kremnici bola zastavená ešte v minulom roku. Na úseku sa opäť pracuje.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne na Kremnických Baniach: Na úsek sa po týždňoch vrátili cestári
Zdroj: TASR

Cestu prvej triedy I/65 Kremnica – Kremnické Bane podmyla prívalová voda pri silných dažďoch ešte v lete minulého roka. Frekventovaný úsek je odvtedy úplne uzavretý.

Odovzdanie staveniska a teda prvá fáza rekonštrukcie cesty začala 21. októbra 2016. Podľa zmluvy, ktorú zverejnila Slovenská správa ciest (SSC), zákazku dostali dodávatelia Kremnica – Metrostav, a.s., Praha a Líniové stavby, a.s., Bratislava. Čiastka dohodnutá v zverejnenej zmluve je 24 628 664,01 eur. Lehota výstavby je podľa zmluvy 380 dní od odovzdania staveniska, teda do prelomu novembra a decembra 2017.

Pre nepriaznivé klimatické podmienky boli práce od 22.12. 2016 stopnuté. Ako ubezpečila hovorkyňa SSC Zuzana Hromcová, termín dokončenia odstávka prác neohrozí. Robotníci sa na úsek znova vrátili. ,,Od 5. týždňa sa v prácach na stavbe pokračuje," uviedla pre Žiar24 Hromcová.

Ako vysvetlila, práce boli pred Vianocami prerušené pri realizácii horizontálnych odvodňovacích vrtov. ,, V súčasnosti sa pokračuje pri ich vŕtaní (vrt č. 4 z 9 – tich). Začalo sa s odkopmi pre zárubný múr 220 a s bodovaním ďalších priepustov, výruby už sú ukončené." opísala aktuálne dianie na úseku Hromcová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM