Katarína Reiterová Kultúra

5. ročník Sitňanfestu: Príde Totální nasazení aj Alkehol

Estrádna sála Mestského kultúrneho centra v Žiari ožije tvrdou hudbou už v sobotu 26. októbra. 5. ročník sľubuje 5 hudobných skupín. Pozrite, kto vystúpi okrem Sitňanu a Alkeholu.

Ilustračný obrázok k článku 5. ročník Sitňanfestu: Príde Totální nasazení aj Alkehol
Zdroj: Dnes24.sk

Legendu českého „pivného bigbítu“ založenú v roku 1992 snáď netreba ani predstavovať. Alkehol spolu so Sitňanom oslávili v roku 2012 svoje 20 narodeniny. Za svoju kariéru vydali bez mála 17 CD a absolvovali po Česku a Slovensku stovky koncertov. Ako nám povedal producent MsKC Janko Kulich chalani z Alkeholu budú v Žiari aj spať. „Majú len minimálne požiadavky ako sú teplá večera, káva, pivo,“ dodáva producent.

Najúspešnejšia punk-rocková kapelka

Druhou kapelkou, ktorá to v sobotu rozbalí je punk-rocková legenda z českého mestečka Slaný založená v roku 1990 – Totální nasazení. V susednej Českej republike patrí toto zoskupenie medzi najúspešnejšie kapely svojho žánru. Posledný album vydali vo februári tohto roku s názvom „Oceloví ptáci“.

Zahrajú aj Slováci

Okrem skupín od našich západných susedov vystúpia aj slovenské kapely. A to punk-rockoví Grobiani z Bratislavy a pop-rocková kapela z Nitry – Borra, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť. Na Sitňanfeste nebude chýbať aj žiarska legenda Sitňan, ktorá minulý rok oslávila v MsKC svoje 20 narodeniny spolu s Iné Kafe. Cena vstupenky na tento festival je 6 eur v predpredaji a 7 na mieste.

Foto zdroj: alkehol.cz

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM