Barbara Dallosová Správy

Zrejme to myslia vážne: Revúcki vodiči, čítajte radšej už teraz!

Ak sa chystáte na cesty, zbystrite pozornosť! Muži zákona sa opäť zamerajú aj na tie naše. Keď vás nezastavia, netešte sa predčasne.

Ilustračný obrázok k článku Zrejme to myslia vážne: Revúcki vodiči, čítajte radšej už teraz!
Zdroj: Dnes24.sk

Za volantom treba byť ostražitý vždy. V tento deň ale majte radšej v Revúckom okrese oči zvlášť na stopkách. Polícia totiž chystá ďalšiu kontrolu a toto sú informácie, ktoré vás určite budú zaujímať.

„Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Policajti vykonajú vo štvrtok 3. decembra na území okresu Revúca osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ prezradila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ako ďalej informovala hovorkyňa, v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Muži zákona si počas týždňa posvietia aj na okolité okresy. V stredu (2.12.) sa zamerajú na cesty v okresoch Veľký Krtíš, Zvolen a Rimavská Sobota. Vo štvrtok (3.12.) budú v kontrole okrem Revúckeho pokračovať i v Lučeneckom okrese, v piatok sa budú sústrediť na okresy Žiar nad Hronom a Banská Bystrica. V nedeľu (6.12.) zakončia sériu kontrol na území okresu Brezno.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM