Jakub Forgács Správy

Vystrájanie chrípky v Revúckom okrese: Došlo k prerušeniu vyučovania!

Chrípka naberá na sile a zatvára školy. Aj na škole v našom okrese z dôvodu vysokej chorobnosti muselo dôjsť k prerušeniu vyučovania.

Ilustračný obrázok k článku Vystrájanie chrípky v Revúckom okrese: Došlo k prerušeniu vyučovania!
Zdroj: TASR

Respiračné ochorenia (ARO), či ťažšie prípady, ktoré prešli do chrípky a jej podobným ochoreniam (CHPO), zatvárajú v Banskobystrickom kraji aj školy. „Z dôvodu vysokej chorobnosti (40–70 percent) bolo prerušené vyučovanie v ZŠ Kamerňany v okrese Revúca,“ informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Ako pokračovala hovorkyňa, RÚVZ v Banskej Bystrici, ktorý zbiera a analyzuje údaje za celý Banskobystrický kraj, eviduje v 6. kalendárnom týždni celkom 10 974 chorých na rozličné respiračné ochorenia, čo predstavuje chorobnosť takmer 2 929 na 100 000 obyvateľov v starostlivosti lekárov, hlásiacich v tomto týždni. „Z tohto počtu je 1 611 prípadov chrípky, či chrípke podobných ochorení, čo je chorobnosť 430 prípadov na 100 000 obyvateľov v starostlivosti lekárov, hlásiacich v tomto týždni,“ povedala Tolnayová.

„V porovnaní s uplynulým týždňom predstavuje nárast ARO vyše 18 percent, výskyt CHPO až o 27,4 percent. V medziročnom porovnaní je však výskyt ARO vyšší až o 70 percent a výskyt CHPO dokonca o 150 percent,“ uviedla so slovami, že epidemiológovia banskobystrického RÚVZ urobili túto analýzu na základe hlásení 57 percent všetkých lekárov pre deti a dorast a rovnakého percenta lekárov pre dospelých z tohto regiónu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM